\

JYSKi madratsite kasutus- ja hooldusjuhised

Kõikidel uutel materjalidel on spetsiifiline lõhn. Uutel madratsitel on nö tehase lõhn, kuna neid on hoitud pikka aega õhukindlates pakendites. Lõhn kaob, kui eemaldate pakendi ja õhutate madratsit enne kasutamist vähemalt 12 tundi. Kokkusurutud madratsite kuju ja suurus taastub pärast originaalpakendi eemaldamist 24h–72 h jooksul
Pärast pikaajalist kasutamist võib madrats deformeeruda keharaskuse ja magamisasendi tõttu. Soovitame madratsi pooli esimesel kolmel kuul vahetada iga 15 päeva järel ja edaspidi 2–3 kuu järel. Nii tagate madratsi pika eluea ja väiksema deformeerumise. Madratsikatte kasutamine pikendab madratsi eluiga ja hoiab voodi puhtana.

Madratseid ei tohi kokku voltida ega pooleks murda, kuna see võib rikkuda madratsi vedrusid ja sisu. 

Hügieenireeglid

Puhastage madratsit tolmuimejaga regulaarselt tolmust ja muust mustusest. Plekkide eemaldamiseks kasutage seebivett või õrnadele kangastele mõeldud pesuvahendit, mida on lahjendatud külmas vees. Pleekimise vältimiseks ärge asetage madratsit valgusallika lähedusse otsese halogeenvalguse kätte.
Aja jooksul koguneb madratsisse tolmu, mustust või orgaanilisi osakesi, millest toituvad tolmulestad. Terviseprobleemide ennetamiseks soovitame madratsit vahetada iga 8–10 aasta järel.