Juhis täiusliku padja ja teki ostmiseks

Ühe kolmandiku oma elust veedame me magades. Sellest tulenevalt, soovime me, et meie uni oleks hea ja segamatu. Vähesed teavad, et magamistuppa valitud tekil ja padjal on väga oluline osa selles, kuivõrd hästi me magame ning, et järgmine päev tunneks me end puhanuna ja täis energiat. Siiski, valik ei ole alati lihtne, seetõttu on meie uneeksperdid kogunud Sulle kokku kasulikke näpunäiteid, kuidas leida täiuslik tekk ja padi.

Naturaalsest sünteetiliseni – milline sisu Sulle kõige paremini sobib?

On kahte tüüpi täidiseid – naturaalne ja sünteetiline. Lisaks on saadaval ka sisud, mis koosnevad erinevatest materjalidest. Siinkohal toome välja kõige populaarsemad täidised nii tekkides kui patjades:
     • Suled on pehmed, painduvad ja elastsed. Mida rohkem on padjas sulgi, seda jäigem on padi;
     • Mäluvaht on vastupidav ja kohaneb hästi Sinu pea ja kaela asendiga, kasutatakse enamasti anatoomilistes patjades;
     • Udusuled on sarnased, kuid kvaliteetsemad kui tavalised suled - pehmed, õhulised ja väga kerged;
     • Vill - materjal, mis tagab suurepärase õhuringluse ja hoiab ära higistamise. Lambavill on kõige raskem kõikidest materjalidest, mistõttu on sellised tekid ideaalne valik neile, kes eelistavad raskeid tekke. Alpaka villakatted on veelgi soojemad ja kestavad palju kauem kui lambavillast tekid;
     • Puuvill takistab higistamist ja aitab hoida pea ja kaela asendi stabiilsena kogu une vältel;
     • Siid on hüpoallergiline materjal, mis reguleerib kehatemperatuuri. See on ka väga pehme ja vastupidav;
     • Polüester on sünteetline, väga universaalne ning mis kõige olulisem antiallergine täidis, mis on parim valik neile, kel esinevad erinevad allergiad.

Õige materjali ja padja või teki valik peab vastama täielikult Sinu vajadustele ja magamiseelistustele. Kui eelistad naturaalseid looduslikke materjale, siis saadaval on lai valik täidiseid, sõltuvalt sellest kui rasket tekki soovid. Kõige kergem materjal on udusulg, kõige raskem - vill. Kui tegemist on padjaga, siis sulgedega täidetud padi on tugevam ja jäigem kui udusulgedega täidetud padi. Kuna enamik padjad ja tekid on mitme erineva täidisega on alati võimalik kohandada padja külge või oma asendit vastavalt soovile ning eelistatud magamisasendile. Kõik sünteetilised materjalid - polüester, mäluvaht ja erinevate kiudude segud - loetakse antiallergilisteks, seega sobivad need hästi allergikutele.

Padi, mis sobib Sinu magamisharjumustega

Täidis on vaid üks paljudest omadustest, mida uue padja ostmisel arvesse võtta. Seda kui hästi Sa magad mõjutab ka Sinu magamisasend.
Hea padi on see, mis toetab Sinu selgroogu loomulikus asendis une ajal. Ehk täpsemalt, Sinu täiuslik padi peaks olema:
     1. Kõrgusel, mis hoiab Sinu selgroo sirgena kui magad külili - mitte liiga madal või kõrgel;
     2. Piisavalt jäik, et hoiaks Sinu selgroo selili magades sirgena.

Kui Sa magad enamuse ajast külili või selili, on parim valik anatoomiline padi. See on ühtlasi parim valik ka neile, kes kannatavad kaelavalude all.
Samal ajal, need kes magavad kõhuli või kipuvad sageli magamisasendit öö jooksul muutma, siis neile sobib kõige paremini klassikalise kujuga padi. Lisaks sellele, kui magad suurema osa ajast kõhuli, siis eksperdid soovitavad leida õhem, pehmem padi.

Sobiv tekk igaks aastaajaks


Me kõik oleme erinevad ja nii on ka meie vajadused sobiva teki osas. Mõnedel inimestel on alati külm, samas kui teistel pidevalt palav – seega ka teki soov on erinev. Neile, kel alati külm, sobivad  soojemad tekid, nagu näiteks villatäidisega, teistele sobivad aga tekid, mis mõeldud soojemate ilmade ajaks. On olemas ka tekke, mis on sobilikud igal aastaajal.

Siin on Sulle mõned näpunäited, mida uue teki soetamisel meeles pidada:
     • Õhem ja peenem tekk sobib Sulle hästi, kui Sinu praegune tekk tundub liiga soe või kui Sinu kodu temperatuur on pigem soojem või kui eelistad soojemat tekki talveks ning õhemat tekki suveperioodiks;
     • Vali soe suletekk, kui Sinu unekvaliteeti mõjutab kergelt temperatuuri kõikumine või kui Sul on aastaringselt toas pigem jahedam temperatuur. Lisaks on soe tekk parim valik, kui otsid tekki, mis sobib igasse aastaaega;
     • Eriti soe tekk vali siis kui Sa kasutad pidevalt kahte tekki või kui temperatuur ruumis on alati pigem jahedavõitu ning kui eelistad talvel soojemat tekki

- - - - 

Me loodame, et meie näpunäited annavad Sulle vajalikke juhiseid, et leiaksid endale sobiva padja ja teki. Lisaks on meil lihtne juhis pildil, kus on veelgi rohkem kasulikke näpunäiteid sobiva padja ja teki valimiseks!