3 viisi, kuidas tuua kevadehõngu oma koju

See on ametlik – kevad on alanud ja leidud tee meie kalendritesse, südametesse ja ümbritsevasse. Järsku hakkad sa tundma värskust õhtus, nägema lõunamaalt saabuvaid linde ja inimeste nägudele tekib naeratus peale pikka sombust sügist ja talve. 
Aga milleks naeratada ainult väljaspool kodu, kui sa saad värskust tuppa ka tuua. Me pakume sulle kolm inspireerivat ideed, et lisada kevadehõngu oma koju.

1. Pastelsed toonid

17_03_Spring_deco_pastel

Pastelsed toonid on leidnud oma koha kodusisustuses ning on tulnud selleks, et jääda. Kui kogu interjöör on neutraalsetes sinistes, beežides, kollastes või pruunides toonides, peaksid seda joont hoidma. Kui otsid uut mööblit, kaalu valget või helehalli värvi koos puidust detailidega – klassikalises, ent peenes skandinaavialikus stiilis kapid ja kummutidkohvilauadtoolid ja diivanid. Ära unusta ka patju ja tekke tagasihoidlikus roosas või valges toonis, mis sobivad hästi sarnastes toonides dekoratiivpatjade ja voodikatetega. Kui otsustad halli tooni mööbli kasuks, sobita neile lisaks valges või korallroosas toonis kardinad. Me jumaldame valge ja halli või beeži kombinatsioone igast toas. Kuid kui sulle antud värvid ei sümpatiseeri, aga soovid ikkagi, et toad oleksid valgusküllased, vali lihtsalt heledad rulood – need tagavad igal ajal privaatsuse. Pastelsetele toonidele saad särtsu anda hallide või metalli ja pronksi värvi aksessuaaridega – kelladküünlajaladkorvid jms.

2. Kirkad värvid ning julged kujundid ja mustrid

17_03_Spring_colours

Kui sa armastad kirkaid värve, kontrasti, erinevaid mustreid ja huvitavaid tekstuure, peaksid sa tooma oma koju erineva kujuga dekoratiivpatju – ümmargused, kandilised, loomakujulised jms. See lisab väsinud ilmega toale elu. Kombineeri omavahel kollast, rohelist, sinist ja isegi punast ning tasakaalusta neid rahulikema toonidega nagu tumehall, pruun, tumenisine või roheline. Et tuju veelgi paremaks muuta, riputa seinale mõni metsik loomapilt, imekaunis lilleõis või hoopis midagi abstraktset. 
Kui sa kord oled alustanud kodusisustuse täiustamist, siis ära isegi mitte mõtle peatuda – lisa värvi ka kööki ja vannituppa. Soeta endale värvilised ja ka praktilised erikujulised toidukarbid või uus puidust karp tee hoiustamiseks. Oled unistanud uutest julget tooni punastest, kollastest või sinistest vannirätikutest? Nüüd on õige aeg need endale muretseda! Ja aeg läheb ruttu – rannahooaeg on kohe-kohe ukse ees ning on õige hetk vaadata ka uute kirevate rannarätikute poole. Terve maailma värvid on sinu ees valla, et valida just sobivas toonis aksessuaarid või tekstiilitooted, mis sobivad sinu iseloomu ja maitsega. Loo enda koju täiuslik kevadinterjöör.

3. Maalähedane ja naturaalne

17_03_Spring_deco_natural

Kaasaegne lahendus loodusläheduse armastajatele – põhjamaine interjöör, juurde rustikaalseid elemente ning maalähedasi värvitoone. Puidust mööbel, näiteks tammepuust, rõhutab naturaalset ilu ja lihtsust sobides hästi sellisesse kodusse. 
Loo hubane ja kodune atmosfäär suuremate ja väiksemate pehmete dekoratiivpatjadega. Lisa juurde ka mõned mõnusad pleedid, mille sisse saab ennast soojadel kevad- ja suveõhtutel rõdul või terrassil istudes mässida. Veeda aega oma lähedaste või hea raamatu seltsis. Süüta mõned küünlad ning lõõgastu pikast ja väsitavast päevast. 
Ja kui kõik puhkeb väljas õitsele, too rohelust ka oma interjööri. Taimed lisavad toale hubasust! 

Ei ole kindlat retsepi kodu kevadisemaks muutmiseks. Ole julge katsetama ja kombineerima erinevaid tekstuure, värve ja materjale, et saavutada endale meeldiv tulemus! Algav aeg on õnnelik olemiseks, positiivseteks mõteteks ja sisemiseks nind välimiseks tasakaaluks. Loome endale ise mõnusa koha, kus olla ja kuhu kõige paremini sobituda!