Minimalism interjööris hõlmab oluliste elementide kasutamist lihtsa ja ülemäära täitmata ruumi loomiseks. Kui soovid tutvuda Skandinaavia minimalismiga ja seda ka oma kodus rakendada, on parim alustada kõige liigse eemaldamisest ruumidest. Kuidas seda õigesti teha ja millega alustada? Seda kõike ja veel rohkem saad teada sellest artiklist.

PINDALA JA FUNKTSIONAALSUS

Vaata iga tuba funktsionaalsuse vaatenurgast ja küsi endalt, kas kõik selles ruumis olevad esemed täidavad mingisugust funktsiooni või on ka midagi üleliigset, mille võiks toast eemaldada. Võimalusel asenda kaks olemasolevat eset ühe esemega, mis täidaks korraga kahte funktsiooni. Näiteks elutoas võib diivanit kasutada ka voodina, kui valid lahtikäiva mudeli. Samamoodi on tavalise nelja jalaga söögilaua alternatiiv ühe jalaga laud, mille pind jääb samaks, kuid mille ääres saab istuda rohkem inimesi.

LAKOONILISUS KÕIGES

Ära osta uusi asju enne, kui oled vanade osas selgusele jõudnud. Esimene samm on määrata igale ruumile esemete koguseline piirarv. Isegi kui sa seda arvu aeg-ajalt ületad, aitab see kaasa pikemas perspektiivis, sest tekib harjumus igat potentsiaalset ostu põhjalikult kaaluda. Lakoonilisus väljendub ka mõõtudes. Sageli valime suurema mööblit mõttega, et suurem on alati kasulikum. Kuid sellise arusaama tulemusena valitakse tihti ebapraktiliselt suur kohvilaud, mille peal on igapäevaselt ainult ajakiri ja kohvitass ning mille vastu võib oma põlve ära lüüa.

ÕIGETE TOONIDE KOMBINEERIMINE

Kui valida interjööri sarnast tooni esemeid, on ruumi üldilme puhtam. See töötab eriti hästi valge ja helehalli mööbliga ning sarnast tooni seinavärviga. Selline valik on eriti hea, kui elutoa pindala on üsna piiratud: neutraalsed ja heledad värvid muudavad ruumi visuaalselt suuremaks. Samas, et keskkond ei muutuks liiga ühetooniliseks, vali mõni erksam aktsent tekstiilist dekooride või toataimede näol.

ASJADE LÄBIMÕELDUD HOIUSTAMINE

Minimalism interjööris ei muuda asjaolu, et kõigil on küllalt palju asju, mida tuleb kusagil hoida. Et neid esemeid ei tuleks peita kappi või trepisalusesse nišši, integreeri hoiustamislahendused olemasolevasse interjööri ilma mingisuguse varjamiseta. Ühesugused kastid voodi all on kasulikud hooajariiete hoidmiseks. Kinniste ustega kummutid ja riiulid varjavad kirjusid raamatukaasi. Dekoratiivsetesse karpidesse, mida on võimalik osta läbimõeldud disainiga komplektina, saab paigutada pisiesemeid, millest sa ei ole valmis loobuma.