Esik on tavaliselt esimene ruum, mida külalised näevad, seetõttu on oluline, et esiku paigutus oleks puhas, korralik ja jätaks kodu sisustusest hea esmamulje. Esik peaks olema kutsuv ja hubane. Pakume paari ideed inspiratsiooniks esiku sisustamisel.

NAGID TÕHUSAKS RUUMIKASUTUSEKS

Kui esik on väike ja soovid sellest funktsionaalse ruumi luua, on parim lahendus ülerõivaste riputamiseks mõeldud nagid. Erineva suuruse ja kujundusega konksud on nii dekoratiivsed kui ka praktilised. Nii täiskasvanud kui ka lapsed saavad neile riideid riputada ja ruum püsib korras. Konkse saab kinnitada erinevatele kõrgustele, mis annab esikule dünaamilise ilme, samas välditakse esiku riietega üle kuhjamist. Kasuta ka konksudele riputatavaid kangast riiuleid, kuhu panna väiksemaid asju: sussid, kingaviks, kingalusikad jm.

FUNKTSIONAALNE MÖÖBEL

Optimaalne viis funktsionaalse esiku loomiseks on selle täiendamine multifunktsionaalse mööbliga. Eriti sobiv on hoiukastiga pink, mis võtab vähe ruumi, pakkudes samas piisavalt palju ruumi jalanõude ja muude asjade hoidmiseks ning tekitab koha, kuhu jalatsite jalga panemiseks istuda. Väikestesse ruumidesse sobivad kappide asemel hästi ka minimalistlikud kangast riidekapid – need võtavad vähe ruumi, nende põhjas saab hoida jalanõusid ja need lisavad ruumile moodsa õhkkonna.

MÕTLE LOOVALT

Millegi kasuliku loomiseks on sageli vaja rakendada loovmõtlemist. Samas pole alati vaja välja mõelda midagi täiesti uut – piisab sellest, kui juba olemasolevale esemele antakse lisa- või muid funktsioone. Näiteks jalatsitele mõeldud kingariiul võtab üsna vähe ruumi, kuid seda ei pea kasutama vaid jalatsite jaoks – kingariiulisse saab panna ka mütsid, kindad ja sallid, mis tavaliselt nagidele kogunevad. Neile tuleks loovutada üks ülemine riiul, nii et riideid ei pea otse kingadega kokku panema.

ISIKUSTATUD RIIULISÜSTEEM

Pea alati meeles, et ruumi kasutatakse vertikaalselt. Seda saab teha, valides näiteks riiulisüsteemi, milles riiulid asuvad üksteise peal. Nii tekitad ruumi erinevatele esemetele, mis on tavaliselt esikus laiali. Lisaks võimaldab see kasutada ka dekoratiivseid hoiustuselemente, näiteks korve ja karpe. Paiguta esemed riiulitele vabalt valitud järjekorras – jäta mõni riiul ainult sallidele ja ühte kohta riiulil kasuta hoiukorvi jaoks, kuhu peita vähem atraktiivsed, kuid vajalikud asjad. Sel moel muutub esik visuaalselt ilusaks ja läbimõeldud ruumiks, kuid on samas korrastatud, et saavutada maksimaalne funktsionaalsus.