Lilled on alati hea mõte, seda nii väljaspool kodu kui ka kodus. Seda eriti juhul, kui kodus tunnete loodusest puudust. Sageli unustame ära aga selle, kuhu need lilled panna. Paljudes kodudes on näha joogiklaasidesse või purkidesse asetatud lilli. Ka see pole muidugi halb mõte, kuid läbimõeldud disainiga vaas aitab lilledel kindlasti ellu ärgata. Milliste kriteeriumide järgi valida õige vaas oma kodu jaoks? Lugege edasi, et leida vastus sellele küsimusele.

VÄRV JA DISAIN

Kui ostsite vaasi pigem dekoratiivseks elemendiks, ärge kartke valida silmapaistvat disaini. Niinimetatud skulptuuritüüpi vaasid sobivad interjöörisõpradele, luues kodus eksklusiivse atmosfääri. Samuti tõusevad esile eri värvides ja suurustes erksamates toonides vaasid, et rõhutada teie kodu loomingulist keskkonda. Sellistes vaasides olevad lilled jäävad isegi tagaplaanile, sageli valivad inimesed sellised vaasid ainult kaunistuseks ja ei panegi sinna lilli.

TORMUND

KASPER

TOMMY

MATERJAL

Et läbipaistev vaas laseb valgust läbi ja kiirgab seda ka väljapoole, annab see ruumile rohkem valgust. Samuti muudab seda tüüpi vaas sellesse pandud lilled heledamaks. Samas on ka läbipaistmatul vaasil oma eelised: selle sisemust pole pärast kasutamist näha ja samuti saab seda interjööri toonidega sobitada.

ROY

BJERKE

MATHIAS

KÕRGUS

Kui otsite vaasi, kuhu mahuks ära suuremad lilled ja mille saaks põrandale panna, ostke vähemalt 30 cm kõrgune vaas, millel on kindel alus. Riiulitele sobivad aga madalamad ja kitsamad vaasid, nende stiili ja värve maitsekalt kombineerides saab välja panna isegi rohkem lilli, jaotades need väikesteks kimpudeks. Samuti on väikesed vaasid söögilaudade puhul parem lahendus, sest sageli ei näe me suurte vaaside ja lopsakate lillede tagant muidu õhtusöögipartnerit.

BUSTER

VILBERT

ULF

LAIUS

Vaasid on saadaval ka erineva suurusega ülaosaga, mille laiuse valikut mõjutavad otseselt vaasi pandavad lilled. Kui nende varred on kitsad ja neid ei ole palju, valige kitsa ülaosaga vaas – nii ei lange õhukesed varred laiali ja võimalik on hoida stabiilset vertikaalset asendit. Kui olete aga lopsakate kimpude fänn, valige kindlasti laia ülaosaga vaasid. Lilled ei peaks sinna mitte ainult sisse mahtuma, vaid juurde tuleks arvestada ka veidi lisaruumi, et nad saaks ka hingata ega oleks üksteise kõrval äärteni välja kokku surutud.

SOFUS

SYLVESTER

MALIAS