Jõuluhooajal kodu kaunistades pakub kõige rohkem väljakutseid domineerivate värvide valimine. Just selle põhjuse tõttu on kuused sageli kaunistatud vikerkaarevärvides ehetega. Ka selline lähenemine jõulutunde loomiseks ei ole vale – lõppude lõpuks valime ise endale meeldivaima. Domineerivad värvitoonid suudavad aga pühade ajal muuta kodu mitte ainult maitsekamaks, vaid ka luua emotsionaalselt rahulikuma õhkkonna. Loe edasi ja selgita välja, miks just punane, kuldne ja hall on Sulle sobivaimad värvid neil jõuludel.

PUNANE

JYSKi selle aasta pühade kollektsioonis on eriti mõeldud punase värvi peale, mida märkad erinevates jõulutarvikutes ja kaunistustes. See on nii domineeriv kui ka nüanssi andev, mistõttu on sel aastal pühade üldpilt punastes toonides. Kusjuures eri kultuurides peetakse üheks võimsaimaks värviks just punast. See suurendab energiat, tugevdab ja innustab. Sellised omadused kuluksid marjaks ära just talvehooajal, seega mõtle mõne punase aktsendi peale ka oma kodus. Märgatavaid ja maitsekaid punaseid aktsente saavutad kõige paremini kuuseehete või küünlajalgadega. Erksama interjööri loomiseks vali aga punane laudlina, dekoratiivpadjad või -päkapikud.

KULDNE

Nagu igal pilvel, on ka igal pühal kuldne serv. Sinu kodus saab see väljenduda erinevate jõulukaunistuste näol, millega kaunistada ruume. Kuldse tooni lisamine teistele värvidele, näiteks maitseka taldrikualusena või erilise kujuga kuuseehetena, lisab üldmuljele pidulikku meeleolu. Riiulitele või seintele paigutatud kuldsetes toonides kaunistuselemendid tõmbavad oma säraga pilke ning arvatavasti ka komplimente. Samuti võib kuldset varjundit leida mitte ainult esemetes, vaid ka valgustuses. Pühadeks lambikette või valgustitega kaunistusi ostes pööra tähelepanu soojadele värvidele. Need kiirgavad kullasarnast valgust ja sobivad suurepäraselt mitte ainult kuusele, vaid ka seinale või riiulile. Ära unusta ka küünlaid, mille leek on kõige loomulikum kullatoon kodus.

HALL

Sageli seostame jõule erksate värvidega ja väldime rahulikku toonipaletti. Kuid pea meeles, et just rahulikud toonid on need, mis rõhutavad erksaid värve. Ning kahtlemata on skandinaavlaste esimene valik hallid toonid. Nii näiteks muudab hall värv padjad ja pleedid visuaalselt hubasemaks ja meeldivamaks, rõhutades nende pehmust ja soojust nagu värv ise. Samuti sobivad hallid nüansid söögilaua kaunistamiseks, rõhutades eelnevalt kirjeldatud punaseid värve. Erksuse võimendamise ülesannet täidavad hallid toonid ka kinkepakendite näol – mahedates toonides pakkepaber toob esile sellesse pakitud sisu.