Saa suvest rohkem, valides sobivaim aiamööbel. Aiamööblit on saadaval erinevatest materjalidest, mis võivad olla isegi väga sarnased. Selles juhendis jagame soovitusi, mida arvestada ja millised on võimalikud variandid, et uue aiamööbli ostmisel õige valik teha.

MUGAVUS

Aiamööblil peaks olema meeldiv ja mugav istuda kasvõi mitu tundi järjest. Aiatool peaks seega pakkuma tuge nii seljale kui ka jalgadele. Olulist rolli mängib ka aiamööbli kõrgus ning seda tuleb arvesse võtta, et tagada kehale parim tugi, mis võimaldab lõdvestuda. Näiteks peaksid aiatooli käetoed olema käsivarte toetamiseks sobivas kõrguses. Seetõttu oleks enne ostmist soovitatav võtta aega aiamööbli proovimiseks, et saada ülevaade mugavusest nii lühema kui pikema aja jooksul.

FUNKTSIONAALSUS

Kas aiamööbel täidab eesmärki, milleks see on loodud? On praktiline, kui aiamööbli saab üksteise otsa laduda või kokku panna nii, et see võtab võimalikult vähe ruumi ja on hõlpsasti teisaldatav (nt saab talveperioodiks lattu viia). Lisaks on otstarbekas kontrollida, kas aiatoole saab aialaua alla lükata, tagades seega rohkem ruumi ajal, kui neid ei kasutata.

HOOLDUSNÕUDED

Hooldusvaba aiamööbel on ideaalne, eriti kui oled inimene, kelle jaoks suvi seostub pikkade lõõgastavate päevadega ning kes ei soovi kulutada aega aiamööbli hooldamisele. Seetõttu tasuks sul mõelda, millisest materjalist aiamööbel osta. Eri materjalide hooldusnõuded võivad olla väga erinevad.

PUIDUIMITATSIOONIST AIAMÖÖBEL

Jutlandia sarja aiamööbli materjal on puiduimitatsioon, mis ei vaja hooldust. See on ilmastikukindel, mistõttu saab seda hoida õues aasta ringi. Puiduimitatsioon on UV-kiirguse eest kaitstud materjal, milles on ühendatud kaunis puidutekstuur, vastupidav disain, funktsionaalsus ja kestlikkus. Lisaks on mööblit kerge puhastada vee ja seebiga.

ALUMIINIUMIST AIAMÖÖBEL

Jutlandia sarja alumiiniumist aiamööbel ei vaja hooldust. See on ilmastikukindel, mistõttu saab seda hoida õues aasta ringi. Kogu alumiiniumist aiamööblil on kvaliteetne kate, mis kaitseb tõhusalt kriimustuste ja värvimuutuste eest. Alumiiniumist aiamööbel on kerge, seega saad seda lihtsalt teisaldada. Mööblit on lihtne puhastada vee ja seebiga.

TÄISPUIDUST AIAMÖÖBEL

Jutlandia sarja täispuidust tugev aiamööbel on klassikalise Skandinaavia kujundusega. Kogu JYSKi täispuidust mööblil on FSC®-sertifikaat. See tähendab, et mööbel on valmistatud puidust, mis on saadud säästva metsamajandamisega, tagades loodusele, loomadele ja inimestele sobivad tingimused. Õlitatud täispuit sobib hästi Eesti ilmastikuoludega ning puitmööbli kasutusiga on võimalik veelgi pikendada, töödeldes mööblit õliga.

PLASTIST AIAMÖÖBEL

Plastist aiamööbli ostmisel saad aiamööbli madala hinnaga, ilma et kvaliteedi ja mugavuse osas peaksid tegema järeleandmisi. Plastmööbel on valmistatud UV-kiirguse eest kaitstud polüpropüleenist. See on puhas ja väga tugev plasti liik, millele ei moodustu halle lubjaplekke ning mis säilitab oma algse värvi mitu aastat. Mööblit on lihtne puhastada vee ja seebiga.