Kardinajuhis igasse interjööri

Nagu Meik Wiking kirjutas oma “Hygge'i väikeses raamatus: Taani viis elada hästi”, on kodu Sinu hygge peakorter, seega on loomulik, et Sa pead tegema kõik, et muuta see võimalikult hubaseks. Skandinaavias tähendab hubasus valgust ja selle laskmist oma koju, seega õige kardinate valik on oluline. Selles blogipostituses jagavad meie disainerid oma näpunäiteid, kuidas kardinaid targalt valida, tagamaks, et Sinu kodu sisustus on nii hubane kui ka funktsionaalne - just nagu hygge raamatus kirjas.

Lase päevavalgus sisse

Päevakardinad on iga interjööri ja iga ruumi oluline osa. Need on suurepärased nii elutuppa, söögituppa kui ka magamistuppa ja kööki. Loomulikult, sõltuvalt selle funktsionaalsusest, vajab iga ruum ka täiendavalt dekoratiivseid öökardinaid või isegi pimendavaid kardinaid - teema, millest me veidi hiljem räägime.
Milleks kellegile üldse kardinaid vaja on? Esimene ja kõige olulisem on – need lasevad naturaalsel päevavalgusel tuppa tulla, nii saad nautida päikselise päeva võlu ning pilves ilma puhul saad tuppa pilvede varjundid. Teine hea asi on see, et päevakardinad võimaldavad Sul nautida väljas olevaid maastikke, säilitades samal ajal privaatsuse, sest kardinad blokeerivad nähtavuse väljastpoolt. Lühidalt, igaüks vajab kardinaid - küsimus on selles, kas valid lihtsad, väikeste vaevu nähtavate mustritega kardinad või kardinad, mis on ornamendina kohandatud ruumiga.

Öökardinad ekstra mugavuseks

Järgmine kardinate kategooria on dekoratiivsed öökardinad, mis blokeerivad osaliselt valguse ja müra väljastpoolt. Sellised kardinad on parim valik neile, kel kodus ruumid, mis vajavad aeg-ajalt valguse blokeerimist.
Suurepärane näide on elutuba, kus öökardinad osutuvad mugavaks lahenduseks, kui soovid televiisorit vaadata, kuid päikesevalgus on liiga ere ja takistab Sul TV vaatamist täielikult nautida. Öökardinad on ka praktiline valik kodukontorisse või magamistuppa, kus aeg- ajalt on vajadus töötada arvuti taga ning ere valgus segab seda teha.

Pimendavad kardinad energiatõhusaks elamiseks

Kas soovid aastaringselt segamatut und? Siis on pimendavad kardinad Sinu magamistuppa vajalikud! See on ideaalne valik Sulle, kui soovid rohkem privaatsust ja hoolitseda energiatõhusa elustiili säilitamise eest, kuna valgust blokeerivad kardinad peatavad ruumi tuleva valguse, siseneva müra ning soojuse ja külma.
Kui oled mures, et päevakardinad koos öö- või pimendavate kardinatega oleks liiga palju ja takistaksid päevavalguse paistmist ruumi, siis siin on mõned mõtted selle lahendamiseks:
     • Kui soovid, et päevasel ajal tuleks rohkem päevavalgust sisse, siis kasuta kardina hoidikuid;
     • Kui hoidikud pole Sulle meelepärased, siis kasuta selle asemel linte v paelu. See on eelarve-sõbralik variant, kuna enamikel inimestel on kodus juba erinevaid paelu olemas;
     • Seo kardinad lihtsasse sõlme – nii näevad need ilusad välja ja Sa ei vaja ekstra detaile, et neid aknalt eemale tõmmata

Teised asjad, mida meeles pidada

Kardinate valik on tähtis töö. Üks asi on teada, milliseid kardinaid vajad, teiseks aga – on oluline teada mõningaid olulisi nõuanded ja nippe, mis aitavad Sul teha parima võimaliku valiku. Siin on mõned neist:
     1. Kardinate kangas määrab, kui hästi nad toimivad ja aja jooksul vastu peavad. Kui kangas on liiga raske, ei pruugi need kõrvale tõmmates langeda hästi, samas kui liiga kerge kangas ei lange hästi.
     2. Päikesevalgus võib aja jooksul riiet pleegitada, nii et vali midagi mitte liiga erksat, sest nende õige toon kipub kiiremini kaduma
     3. Neutraalsetes toonides olevad kardinad kaotavad värvi vähem kui teised. Samuti sobivad nad hästi enamike interjööridega.
     4. Kui kavatsed kasutada kardinaid päikesevalguse peletamiseks, osta kardinad, mis on mõnevõrra suuremad (nii pikkuselt kui ja laiuselt). Nii katavad kardinad kogu aknaraami ja aitavad blokeerida valguse

- - -

Nüüd on kõik oluline teada, kuidas targalt kardinaid valida. Lõppude lõpuks avaldavad need suurt mõju ja koondavad kokku kogu toa välimuse, kuid see ei tähenda, et pead stiili funktsionaalsusest olulisemaks seadma. Parim retsept on välja selgitada, milliseid kardinaid Sa soovid ning seejärel mõelda funktsionaalsusele, värvile ja mustrile, mis Sinu praeguse interjööriga kõige paremini sobiks. Kui vajad abi, otsi üles JYSKi müügikonsultant meie kauplustes!