Selle hooaja kõige põletavam küsimus on, kuidas hoida kodu soojana selle eest rekordilisi küttearveid maksmata. Hea uudis on see, et sellele küsimusele pole mitte ainult üks, vaid mitu vastust või näpunäidet! Siin on nimekiri väga lihtsatest viisidest, kuidas hoida kodu soojana ainuüksi sisustuselementide abil.

PLEED EI OLE MÕELDUD AINULT ILU JAOKS

Pleed on ka suurepärane soojendaja. Pleedi võlu seisneb selles, et selles on ühendatud disain ja praktilisus. Vali kodu sisustusega sobivaim värv ja tekstuur ning pleed hoolitseb ise sooja eest. Aseta see hästi kättesaadavasse kohta, et koju tulles saaksid end kohe oma lemmikpleedi sisse mähkida ja kodust elu nautida.

SOOJUSETUNNE EI PEA KOHE PEALE VANNI LÕPPEMA

Olgu selleks pikalt soojas vannis mõnulemine enne magamaminekut või kiire kuum dušš jahedal hommikul, muretse koju varustus, mis aitab soojust pikka aega säilitada ka pärast pesu. Lisaks soojale rätikule võimaldavad pehme puuvillane või fliisist hommikumantel ja mugavad sussid vannis saadud soojusel kauem püsida. Ära ainult unusta hommikumantlit pärast kasutamist kuiva ruumi riputada, et see kuivaks täielikult ja ootaks sind ka pärast järgmist vanni või dušši!

KAS TEADSID, ET KARDINATEL ON ENERGIATÕHUSAD OMADUSED?

Pimendavad kardinad on mõeldud peamiselt magamistubadesse, mida on vaja pimedaks muuta kvaliteetsema une tagamiseks. Kuid mitte kõik ei tea, et sellised kardinad täidavad ka osalist heli- ja külmatõkkefunktsiooni. Paksude öökardinatega on võimalik takistada aknapragudest tulevat soovimatut külma tuule tõmbust. Selliseid kardinaid saab kasutada suuremate ruumide eraldamiseks, mis aitab samuti ruumis rohkem sooja hoida.

VAIP TAGAB SOOJAD JALAD

Vaip loob täiendava kihi põranda osaliseks soojustamiseks, vältides külma jõudmist sinu jalgadeni. Suurematesse ruumidesse sobivad pika karvaga pehmed vaibad, väiksematesse ruumidesse aga vali lühikarvalised või siledad vaibad, millega lisad ruumile hubast meeleolu ja annad jalgadele soojust ning saad elutoas esile tuua kohti, kus viibid kõige sagedamini.

LISA SOOJUST VÄHENÕUDLIKE VALGUSTITEGA

Sügishooaeg tähendab ka päikesevalguse üha lühemat aega meie igapäevas. See aga toob endaga kaasa selle, et peame üha rohkem kasutama kunstlikku valgustust ja seega kulutama rohkem elektrit. Pööra tähelepanu sellele, kas kasutad valgustamiseks energiasäästlikke LED-lampe. Lambiketid on samuti suurepärane säästlik valik, luues samas ka sooja hygge-tunde vaiksetel õhtutel televiisori ees. Küünlavalgus on aga kõige tõhusam valgusallikas nii lisasoojuse tekitamiseks kui ka elektriarve vähendamiseks.