Igaüks meist teab, kui meeldiv on uut pehmet rätikut puudutada. Millega peaksid aga rätikute ostmisel arvestama, kui soovid, et need oma pehmust ei kaotaks?

KÄTERÄTIKU SUURUS

Käterätikuid on saadaval eri suurustes. Kusjuures võivad mõõdud olenevalt kauplusest erineda. Muidugi võid kasutada rätikuid nii, nagu meeldib, kuid pakume kasulikke juhiseid eri suurusega rätikute kasutamiseks.

KÄTERÄTIKU KAAL

Rätiku kaal näitab selle kvaliteeti. Mida raskem on rätik, seda vastupidavam see on ja seda paremini niiskust imab. Sinu valik võib sõltuda ka rätiku kasutamise eesmärgist. Näiteks ei pea käte pühkimiseks mõeldud külaliste rätik olema tingimata sama vastupidav kui pärast vanni kasutatav rätik.

KVALITEET

Muidugi erineb ka rätikute kvaliteet ning võib olla raske aru saada, kas maksad kvaliteedi või tootemargi eest. JYSKi kauplustes oleme jaotanud rätikud kolme kategooriasse: BASIC, PLUS ja GOLD. Need kategooriad võimaldavad lihtsalt leida soovitud kvaliteeti.

KUIDAS UUSI RÄTIKUID PESTA

Uusi rätikuid tuleb enne kasutamist pesta, kuid enne pesemist tuleb neid 24 tundi külmas vees leotada. See põhjustab puuvillakiudude avanemist, tagades rätikute parema imavuse. Samal ajal aitab see vabaneda liigsetest värvijääkidest. Soovi korral võid külma vette lisada veidi äädikat. Äädikas seob värvi puuvillaga, mistõttu rätikud säilitavad värvi paremini.

KÄTERÄTIKUTE PESEMISEL VÄLDI LOPUTUSVAHENDI KASUTAMIST

Käterätikute pesemisel väldi loputusvahendi kasutamist. Loputusvahendi kasutamisel tekib puuvillale kile, mis kahjustab rätikute imendumis- ja kuivatamisvõimet.

PESE KÄTERÄTIKUID 60 KRAADI JUURES

Paaril esimesel pesukorral tuleb rätikuid pesta eraldi ning edaspidi alati koos sarnast värvi kangastega. Pese rätikuid alati 60 kraadi juures. See tagab bakterite ja viiruste hävimise ning parema hügieeni. Pea siiski meeles, et veluurrätikuid tuleb pesta 40 kraadi juures, kui soovid võimalikult hästi säilitada nii värve kui ka pehmet pinda.

KUIVATAMINE PESUKUIVATIS PEHMENDAB RÄTIKUID

Me soovitame pärast pesemist kuivatada rätikuid pesukuivatis. See pehmendab rätikuid.