Kuidas luua ise Skandinaavia stiilis interjööri?

Lihtsad jooned, lihtsus, valgus, funktsionaalsus, valge värv ja puit – need kõik iseloomustavad enamasti skandinaavia stiili. Täna on see stiil populaarsust kogunud üle maailma ning otsustasime, et jagame mõningaid näiteid, kuidas valida sobivaid tooted ja luua põhjamaine interjöör oma koju!

1. Mööbel

Blog_Scandinavian_furniture

Kui vaadata skandinaavia stiilis mööblit, ei leia sealt iial midagi väikest, nikerdustega ja ebapraktilist. Igat sentimeetrit hõlmab lihtne ja sirge joon ning kõik on läbimõeldud. Naturaalne puit ja värvid, nagu näiteks tammepuit, on esindatud igas interjööris – isegi pehme mööbel näitab oma puidust osasid. Värviline Skandinaavia stiilis mööbel on praegu väga trendikas. Kui sulle meeldivad värvid ja ainult valgest ja pastellsetest toonidest sulle ei piisa, lisa eelmise ajastute stiilis erksatest toonides toole ja diivaneid, mis lisavad mängulisust. Riidekapid, kummutid ja ülejäänud mööblil võiks olla lisaks metallist või puidust detaile. Öökapid, lauad ja toolid Skandinaavia stiilis sirged või elegantses neoklassikalises stiilis. 

2. Tekstiil

Blog_Scandinavian_textile

Põhjamaine külmus ja pikad talved on jätnud oma jälje skandinaavia disaini. Kõige tüüpilisem on tekstiilis esindatud naturaalsus, naturaalne materjal, peamiselt neutraalsed toonid – linane, vill, puuvill, jute jne. Lisa heledatele toonidele rõõmsamaid ja erksamaid toone, miksides neid montoonsemate esemetega, nagu dekoratiivpadjad, mis on kaetud erinevate mustritega (geomeetrilised mustrid, loomad, lilled jne.) Parim valik on kombineerida valget, halli, kreemikat, pruuni ja siniseid toone. Lisa mõned kootud pleedid, pehmed padjad ja vaip, mis kõik koos loob harmoonia sinu kodus ning ongi aeg nautida täiuslikku hubasust.

3. Aksessuaarid

Blog_Scandinavian_accessories

Palju valgust, värvid – see on peamine, mida teada skandinaavia stiili aksessuaaridest. Pikk pime aeg, paneb meid armastama suuri aknaid, suuri lampe. Värv on oluline osa skandinaavia stiilis ja tavaliselt väljendub see kas tapeetides või aksessuaarides. Elegantne lihtsus säilib küünlajalgade, seina dekoori, fotoraamide puhul. Enamasti kasutatakse aksessuaaride materjalidena klaasi, keraamikat ja kerget puitu. Plastik ja metall on kasutusel, hoiukastide ja köögi aksessuaaride seas. Luues õdusat atmosfääri, lisa rohkem küünlaid oma tubadesse, mis lisab juurde ka valgust igasse tuppa.

Tead juba peamisi selle stiili iseärasusi, kuid tegelikult on olemas neli erinevat skandinaavia alam-stiili. Kui sa oled täieliku valge värvi fänn ja soovid vaid natuke värvi, kuhu kuuluvad ka puhtad jooned ja valgus, siis on sinu stiil tüüpiline  -Skandinavian Modern. Kui sinu teema on palju erinevaid mustreid ja erksaid värve koos funktsionaalsusega,  on parim stiili valik - Scandinavian Modern Colour.  Elades linnas, kuid samas armastades maalähedast stiili, mis on jõulisem, kuid samas ei kaota oma lihtsust ja selget joont, jõuad stiilini – Scandinavian Country. Neile, kes tahavad luua luksuslikku stiili, lisades ajaloolist hõngu, siis selleks on stiil – Scandinavian Classic, mis tuleneb Gustavi stiilist. Ükskõik milliseks osutub sinu valik, on see just õige sinu jaoks! 
Jälgi meie postitusi, järgmistes räägime kõikidest stiilidest pikemalt!