Kardinate pesemine või ruloode puhastamine ei ole tegelikult nii keeruline, kui sa võid arvata. Kuid nagu muude asjade puhastamisel, tasub ka ruloodelt ja kardinatelt tolmu ja rasvajääke eemaldada.

KARDINATE PESEMINE

Kui valmiskardinate külge on kinnitatud pesemisjuhised, tuleks neid järgida. Vali soovitatud õrn pesutsükkel, mis on tavaliselt aeglase tsentrifuugimisrežiimiga villapesu tsükkel. Tähtis on kõrge veetase, mis kaitseb kangast. Mahukate kardinate puhul tasub jagada need mitme masinatäie vahel, mitte pesta korraga.

Kui kahtled, kas kardinad pesumasinas pesemisele vastu peavad, võid loomulikult neid käsitsi pesta. Olenemata sellest, kas pesed kardinaid käsitsi või pesumasinas, on soovitatav need kohe niiskena üles riputada. Nii väldid soovimatute kortsude teket kuivamise ajal. Vääna kardinad korralikult kuivaks või kasuta õrna tsentrifuugimisprogrammi. Vajaduse korral aseta tilkuva vee kogumiseks ja põranda kaitsmiseks kardinate alla maha ajalehed või rätik.

RIBAKARDINATE PUHASTAMINE

Lihtsaim viis ribakardinate puhastamiseks on kasutada ribakardinaharja või mikrokiudlappi. Kui ribakardin on rasvane, võid kasutada niisket salvrätikut või hästi kuivaks väänatud lappi.  Kasuta puhast vett ja vajaduse korral lisa natuke nõudepesuvahendit. Kindlasti ei soovita me kasutada abrasiivseid puhastusvahendeid.

Põhimõtteliselt ei soovita me ribakardinaid puhastamiseks eemaldada. Seda on võimalik teha, kuid see on aeganõudev. Tegutse ettevaatlikult, kuna alumiiniumist ribakardinatele võivad tekkida koledad praod. Aseta ribakardinad ettevaatlikult vanni või duši alla ja pese neid pehme harjaga soojas vees, millele on lisatud natuke nõudepesuvahendit ja lauaäädikat. Vajaduse korral lisa ribakardinate loputusveele natuke nõudeloputusvahendit. See hoiab ära kuivanud veeplekkide tekke. Enne akna kohal asuvatesse kinnitustesse tagasi panemist riputa ribakardinad üles ja lase neil ära kuivada.

LAMELLKARDINATE PUHASTAMINE

Puhasta lamellkardinatelt tolmu mikrokiudlapi või muu tolmuharjaga. Kui oled kogemata lamelli ära määrinud, on neid võimalik eemaldada ja käsitsi pesta. Kuid lamelle ei tohi kokku murda, seega tuleb neid kardinaid pesta väga õrnalt. Loputa lamelle kergelt, kuid lase neil vett imada võimalikult palju. Enamikku lamellkardinaid on soovitatav pesta külmas vees. Mõnda lamellkardinat on lubatud leotada vees, mis ei ole soojem kui 30 kraadi. Vaata alati pesemisjuhiseid.

VOLDIKKARDINAD

Voldikkardinaid on igapäevaselt võimalik puhastada mikrokiudlapi või kuivaks väänatud lapiga.

RULOOD

Rulood määrduvad harva, kuna need on kas kokku rullitud või ripuvad täiesti vertikaalselt. Kuid vajaduse korral saab enamikku neist lapiga lihtsalt puhtaks pühkida või tolmuimejaga puhastada. Ruloosid saab pühkida ka hoolikalt kuivaks väänatud lapiga, millele on lisatud nõudepesuvahendit. 

ROOMA KARDINAD

Rooma kardinaid saab lapi või harjaga kergesti puhastada. Neid võib ka eemaldada ja pesta, kuid see võib olla tülikas protsess, kuna nöörid võivad kergesti sassi minna.