Ajal, mil me ei lähe pimedas ainult magama, vaid ka ärkame pimedas, tundub hästi väljapuhkamine eriti oluline. Kui viimasel ajal tunned, et uni on muutunud pealiskaudsemaks ja hommikud talumatumaks, siis võime üsna veendunult öelda, et viga tuleb otsida voodivarustuses. Hea madrats, tekk ja padi on nagu magamise püha kolmainsus, mille abita ei ole võimalik saavutada parimat und. Kui magamata ööd kõlavad tuttavalt, siis loe JYSKi soovitusi, kuidas valida igat elementi, et halb uni ei varjutaks reipaid hommikuid. Seda oled kindlasti juba kuulnud, aga meil tõesti ON, mida pakkuda!

MADRATS: JÄIK VÕI PEHME?

Et leida endale sobivaim madrats, tuleb põhjalikult uurida tootevalikut ja valimisel olla võimalikult praktiline. Seetõttu on JYSKi madratsid erineva täidise ja jäikusastmega. Madratsi täidise valimisel tuleb arvesse võtta mitut aspekti. Kui Sulle on oluline tunda keha all tugevat ja vormi säilitavat tuge, soovitame alustada JYSKi vedrumadratsite tundma õppimisega. Kuid meie tootevalikus on endiselt populaarseimad vahtmadratsid, mille puhas vahust või koos vedrusüsteemidega täidis täidab mitut funktsiooni. 

TEKK: ÕHUKE VÕI PAKS?

JYSKi tootevalikut on lihtsam vaadata teki täidise tüübi järgi: naturaalne või polüester. Peamised eelised on iga täidise tüübi puhul erinevad: naturaalse täidise omadused hõlmavad head niiskuse imavust, materjali hingavust ja soojusisolatsiooni. Sünteetiline täidis seevastu kõnetab neid, kelle jaoks on olulised allergiavastased materjalid, mis sobivad tundlikule nahale, ning tooted, mida on lihtne hooldada ja saab kaua kasutada. Pea meeles, et iga teki tõhusus öisel ajal sõltub ka selle hooldamisest – oluline on seda tihti raputada ja värskes õhus tuulutada, et sellesse ei koguneks tolmu, mis võib aeg-ajalt Sinuga koos selle all peituda.

PADI: KÕRGE VÕI MADAL?

Hea padi on selline, mis tagab selgroo toe ja hoiab seda loomulikus asendis kogu uneaja – padi peab olema piisavalt kõrge ja kõva, et külili magades jääks selgroog sirgesse asendisse. Polüestrist täidis on veidi pehmem ja on õige valik allergikutele ja tundliku nahaga inimestele. Seda on samuti lihtne hooldada ja puhtana hoida. Naturaalne täidis, mis sisaldab sulgi, udusulgi või villa, on kergelt imav ja hästi hingav peatugi, mis kestab pikka aega. Samuti on saadaval lai valik anatoomilisi patju – need on valmistatud mäluvahust ja mõeldud neile, kes vajavad lisatuge turjale.