Kuidas värskendada oma köögi interjööri sel kevadel?

Köök, suur või väike, on koht, kus sa veedad palju aega – töötad, teed süüa, võtad külalisi vastu. Kindlasti soovid, et sinu ümbrus oleks hubane ja mõnus. Selles postituses toome välja mõned köögikujunduse ideed, mis toovad natuke kevadet tuppa. Tutvu meie ideedega, kääri käised üles ja alusta köögi uuendamisega, et veeta järgmine perekondlik õhtusöök juba värskema ilmega toas.

1. Suured muutused

17_04_Kitchen_furniture

Köök on kodu süda. Seal koguneb kogu perekond ja veedab üheskoos mõnusalt aega. Pole vahet, kas sul on väike või suur köök, mööbel tuleb valida selliselt, et ruum oleks hubane, aga praktiline. Kui oled valmis muutma kogu köögi sisustust, siis vali hoolikalt! Kui sul on väike köök, siis ülakapid on hea idee ruumi juurde saamiseks. Mida suurem köök, seda rohkem saad paigutada alumisi kappe ning nende kohale näiteks hoopis avatud riiuleid, mille külge saad riputada väikesed köögitarvikud. Seal on need pidevalt käeulatuses. 
Kui sa armastad köögis tööasju ajada, kodutöid teha või sisustada oma aega väikeste DIY projektidega, siis kaalu suure söögilaua soetamist. Siis ei pea muretsema, et ruumist puudu jääb. Suure laua võlu on ka see, et saad korraldada suuri õhtusööke koos sõprade või perega, sealjuures muretsemata, et keegi laua äärde ei mahu. Kui soovid aga kööki ruumi juurde saada, siis kaalu pikendatavat lauda või asenda söögilaud üldse baariletiga
Söögitoakomplekti valimine ei ole kerge. Oleme sinu jaoks välja valinud mõned komplektid, mis võiksid olla sinu maitse järgi ja vastata seatud ootustele. Meie lemmikute seast leiad Skandinaaviapärase disainiga laua ja valged toolid. Kontrasti lisamiseks vali toolid hoopis musta või punast värvi, see muudab köögi hoopis elavamaks.

2. Detailid loevad!

17_04_Kitchen_accessories

Sellel kevadel on sisekujunduses moes kirkad värvid ja lõbusad elemendid, eriti kodutekstiilis. Värvilised geomeetrilised kujundid ja eksootilised motiivid muudavad päeva rõõmsamaks iga ilmaga. Saad värve lisada oma kööki uute toolipatjade, käterätikute, kardinate või vaibaga. 
Klassikalisemasse kööki vali beežid, mustad või valged rätikud ja laualinad. Tagasihoidlikku värvi kardinad ja rulood täiustavad hästi täispuidust mööblit. Lisaks veel metallivärvi kellad, looduspildid ja puidust köögitarvikud
Kevadine suurpuhastus saab alles hoogu sisse. Võta sinagi aega, et oma köögikappide sisu paremini organiseerida. Soeta endale mõned plastikkarbid, puidust kastid või kangast korvid ning paiguta tarvikud neisse. Ole valmis ka varsti algavaks grillhooajaks. Muretse oma perele suur piknikukorv. Leia sinna sisse sobivad klaasist või plastikust toidukarbid, et väljas söömist paremini ette valmistada. Sa tänad ennast, kui planeerite pikemat matka loodusesse või autoreisi Eestimaa peal.

Las köögi uuendamine olla sinu selle kevade suur projekt! Alates maist saad juba õue kolida ning vaikselt aeda grillhooajaks ette valmistada! 
Jää kuuldele – rohkem kodusisustuse ided varsti meie blogis!