Väljend „kevadpuhastus“ on sellel muutlikul ajal jätkuvalt päevakohane – soojema, päikselisema ja värskema ilma saabumisega soovib pea igaüks samasugust helgust ka oma koju. Kuidas seda kõige tõhusamalt teha ja mis peamine, jätkusuutlikumalt? Loe edasi mõistliku ja targa kodukoristuse näpunäiteid JYSKilt!

VÄIKESTE ASJADE PUHUL KASUTAGE KORVE JA KASTE

Pole praktilisemat lahendust kui täiendavad kastid või korvid, milles saab hoida väikeseid asju. Neis saab hoida peaaegu kõike, mis sinna mahub ja mis kõige parem – kastid ja korvid saate valida oma kodu interjööriga sobiva värvi ning stiili järgi. Samuti pidage meeles, et kastidega saab täita ruumi, mida igapäevaselt ei kasutata, näiteks voodi- või toolialune. Suuremate esemete jaoks vali mõni JYSKi punutud korvidest, väiksemate jaoks aga sobivad dekoratiivsed karbid.

KASUTA RUUMI TÕHUSALT

Sõltuvalt mööbli kõrgusest on võimalik voodi või kapi alla tõhusalt paigutada erinevaid suuremaid esemeid nagu näiteks jalatseid ja jopesid. Need saab asetada voodi- või kapialuse mõõtudele vastavatesse plastkarpidesse. Muide, kui valid ratastega karbid, on esemetele juurdepääs veelgi lihtsam. Ära mine voodi all liiga paljude asjade hoiustamisega liiale! Voodi peab saama altpoolt hingata, et see püsiks igal ööl värske.

MITMEMÕÕTMELISED RIIULILAHENDUSED

Toa tühja seina äärde paigalda võimalikult mahukas riiulisüsteem või isegi vitriinkapp. Klassikaliste sümmeetriliste riiulite asemel vali mõni moodsam lahendus – eri tasanditega riiulid nii vertikaalses kui horisontaalses suunas. Kaalu ka buffet-stiili, mis pakub hoiuruumi nii lahtiste kui ka kinniste riiulite näol. Nii annad ruumile rohkem mõõdet, mis muudab selle huvitavamaks ja hubasemaks.

RIIDENAGI TSOONIDE ERALDAJANA

Kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, näiteks elutuba, kus on ka söögituba või kodukontor, siis on üheks lahenduseks spetsiaalsed ruumieraldajad. Võite kasutada ka stiilset riidenagi, sobitades selle värvi ja materjali ruumi interjööriga. Samas saate sellele riputada riideid ja jalanõusid ning muid tekstiile, mida konkreetses toas on vaja.