Lastetoa interjöör, mis suurendab produktiivsust ja annab inspiratsiooni

September on juba peaaegu poole peal ning kooliaasta Sinu väikse jaoks on alanud. Tahad kindlasti, et väike tunneks sellest rõõmu ning oleks motiveeritud õppima. Tee tema tuba hubasemaks ning funktsionaalsemaks, õppimiseks sobivamaks ja kaasaegsemaks. Ta on kindlasti rahul muutustega ja naudib uut ruumi. Sageli on uue ruumi kujundamine raske ülesanne - enamasti sellepärast, et lood midagi, mis ei kesta kaua, pidades silmas seda, kui kiiresti lapsed kasvavad. Siiski, meie disainerid leiavad, et on olemas valem, mis aitab Sul oma lapse jaoks inspireerivat ja funktsionaalset ruumi luua, mis ei vaja lähimate aastate jooksul suuri muutusi.
Kui oled valmis tegema suuri muudatusi, pead meeles pidama, et neutraalsed toonid on noorte ruumide jaoks parimad valikud – olenemata vanusest. Otsides vaid mõnda interjööri värskendust, olgu selle põhjuseks siis uus kooliaasta või on Su laps vanast mööblist juba välja kasvanud, aeg unustada multika teemalised tekstiilid või laste tarvikud, siis on veel võimalusi kuidas kergesti uuendatav tuba, mis võtab pere kõige pisemate eelistused ning hobide muutused.

Mööbel, mis jätab piisavalt ruumi loomingule

Funktsionaalse ja atraktiivse õpikoha loomine on suurepärane võimalus laste ettevalmistamiseks kooliks ja õpetada neid olema organiseeritud ning efektiivsed. Psühholoogid ja paljud maailma tuntud sisekujundajad väidavad, et edukalt sisustatud lastetoa peamiseks omaduseks on minimalism. Kõige tähtsamad mööbliesemed on voodi, riidekapp ja laud. Kõik ülejäänud on valikuline ning saab tegelikult ruumi paigutusest välja jätta, et luua rohkem ruumi loometegevustele. Nii saab tuba olla ka mängukohaks Sinu väiksele ja tema sõpradele
Õige voodi valimine võib olla raske. Meie disainerid soovitavad valida narivoodi, kui ruumist jääb väheks. Enamasti on neil ka õppimiseks mõeldud laud, mõned sahtlid ning riiulid mänguasjade või voodipesu jaoks- mis tähendab, et saad kaks kõige tähtsamat mööblieset ühe ostuga. Juhul kui narivoodi pole täpselt see, mida otsid, on meil ka lai valik üheinimesevoodeid.
Olenevalt olukorrast võib Sul tekkida soov eraldada õppimiskoht magamiskohast. Kui nii, siis ideaalne lahendus selleks on põrandariiulite komplekt. Mitte ainult on need piisavalt suured, et tuba kaheks jaotada, vaid on ka praktilised asjade korrashoidmiseks. Kõik Su laste raamatud ning vajalikud tarvikud leiavad endale seal koha. Riiulid saab asendada ka suuremate või väiksemate kummutite ja seinariiulitega, jättes rohkem ruumi tubasteks tegevusteks.
Teiseks oluliseks on laud ja tool õppetöö jaoks. Sõltuvalt Sinu ettekujutatud ruumipaigutusest ning asjade hulgast, mis Sinu lapsel on, vali kas lihtsustatud skandinaavia stiilis kirjutuslaud, mis kestab kogu elu või rohkem funktsionaalne laud, millel on mõned sahtlid ja riiulid kõige sagedamini kasutatavatele kooliraamatutele jne. Lisaks sellele, kui otsid tooli, arvesta sellega, et lapsed kasvavad kiiresti. Seetõttu oleks kõige mugavam lahendus investeerida reguleeritavasse kontoritooli.

Mänguline, kuid kvaliteetne tekstiilide valik

On raske tunnistada, et Sinu järglane esimesel kooliaastal on juba suureks saanud, mis tähendab et ka tema tuba peab vastav välja nägema. On aeg hüvasti jätta enamiku multikate-teemaliste tekstiilide ja aksessuaaridega, lastes ruumi rohkem rohkem peenemaid vorme ja kujundeid. Märkimisväärselt saab tuba uuendada juba ainult kardinatega – laseme lahti erksad roosad värvid, autod ja printsess Elsa ning laseme sisse tulla rohkem loodusest inspireeritud geomeetrilistel motiividel. Need teemad on alati populaarsed ja ei kaota oma atraktiivsust nii kiiresti kui erinevad popkultuuri tegelased.
Lastes lahti kõikidest lapsemeelsetest asjadest ei tähenda, et Sul tuleb kujundada ruum uuele täiskasvanule. Interjöör saab ikka olla mänguline ning särada loovusest, kasutades siin erinevaid värve ja tekstuure, näiteks värvilisi dekoratiivvaipu või kohevaid patju. Need on üsna eelarvesõbralikud esemed, mida saab iga aastal vajadusel välja vahetada, see muudab koheselt kogu toa välimust ja ruumi atmosfääri.
Üks asi veel! Veendu, et Su lapsel on oma pehme pleed - lapsed armastavad külmal hooajal end nendesse sisse mässida, lugeda raamatut, vaadata filme ja juua kuuma kakaod.

Aksessuaarid, mis õpetavad asju korras hoidma ja löövad loovuse rõkkele

Väikesed asjad ja dekoratiivesemed on need, mis lisavad ruumi isikupära. Alustuseks veendu, et Sinu laste toas oleks piisavalt valgust. Erinevad teaduslikud uuringud väidavad, et lapsed teadlikult hoiduvad pimedusest, seetõttu on oluline tagada valgustus, et Sinu väiksel inimesel oleks hea  oma toas aega veeta. Tutvu nende põranda-ja laualampidega, et tekitada lisavalgust õppimis- ja lugemiskohta!
Loovust leidub sageli igapäevastes olukordades. Samuti usume, et raamitud kunstiteosed või pildid Sinu laste lemmikfotodega (võib-olla isegi need, mis on nende enda tehtud) saad oluliselt suurendada uute ideede tekkimist ja suurendada produktiivsust.
Seinakell, korkplaat või tahvel koos erinevate hoiufunktsioonidega - korvid ja karbid - peavad olemas olema mistahes õppimisala jaoks. Tee õppimine loomingulisemaks, paigutades tuppa molbert. Kes teab, võib-olla osutub Sinu laps andekaks kunstnikuks kui matemaatikuks!
Viimane, kuid mitte vähem oluline – erinevad rohelised taimed. Kui Sul on aktiivne laps, kellele meeldib palju ringi liikuda ja Spidermani mängida, on parem vältida ehtsate taimede olemasolu ruumis. Selle asemel vali lapsele mõned kunsttaimed ja Sa ei pea muretsema, et kõik Su lillepotid purunevad. Samuti tagab see selle, et Su laps hoiab ära haiget saamise.

 - - - 

Loodame, et meie disainerite nõuanded aitavad Sul välja selgitada, kuidas oma laste toa sisustust uuendada uuel õppeaastal. Kuid enne selle projekti läbiviimist soovitame rääkida oma lastega – milline uus ruum peaks välja nägema? Laps tunneb end nii oluliselt ja on rõõmus, et saab jagada oma ideid ja võib-olla saab sellest üks vahva pereprojekt.