Enne, kui meie tähelepanu köitis taanikeelne peaaegu püha sõna hygge, ei teadnud me täpselt kuidas kirjeldada ja saavutada tõelist kodutunnet. Hygge on rõõmu, soojade suhete ja rahu põhimõte. See on tunne, mida tekitab kõik meile kallis, meeldiv ja ennekõike kodus olev. Need võivad olla nii inimesed kui ka esemed. Inimesed valid sa endale ise, meie aga saame pakkuda sulle sisustustooteid, mis aitavad luua hygge tunnet sinu kodus.

VÄRVIVALIK

Hygge'l pole kindlaid värve. Põhiline on see, et kodus domineerivad toonid rahustaksid elanikke ja tekitaks meeldiva rahuliku tunde. Ära kombineeri samaaegselt erinevaid toone, sest ühel hetkel hakkab see tunduma liiga erk ja kirju mitte ainult silmadele, vaid ka vaimule. Vali üks põhitoon, näiteks hall, millega saad sobitada teist värvi sisustuselemente, näiteks selle aasta populaarseimat värvi – Magenta. Materjalide kombineerimisel soovitame aga panna fantaasia tööle, sest seni, kuni sa ei proovi, ei saa sa teada, kui hästi sobib kunstkarusnahk puuvillaste tekstiilidega.

PEHME JA SOE

Tubades saame hygge tunnet saavutada mitte ainult pehme mööbli, vaid ka väikeste sisustuselementide abil. Need on erineva mustri ja värviga dekoratiivpadjad või eriti kohevad pleedid, mis kutsuvad igat pereliiget istuma lähimale toolile ja mähkima end soojalt sisse. Kui sul on mitu puidust või metallist tooli, mis ei tundu kutsuvad, siis ära kiirusta uute pehmete toolide ostmisega, vaid täienda olemasolevaid kohevate toolipatjadega!

LOOMULIK VALGUS

Vastava tunde tekitamisel on oluline osa ka küünaldel. Küünlatahist tulev ja aeglaselt allapoole liikuv valgus on kõige loomulikum valgusallikas, milles pole kübetki tehislikkust. Sageli valivad inimesed lõhnaküünlad, et anda kodule täiendavat nüanssi. Kuid ole tugevate aroomidega ettevaatlik – poes võivad need tunduda väga meeldivad, kuid piiratud ruumis levib see lõhn kaua. Joovastavad tunded ei ole päris hygge stiil.