Kuna talvehooaeg võib tunduda pikk ja pime, on kodu valgustus eriti tähtis. Loo hele ja hubane õhkkond, et talv tunduks pisut lühem ja valgem! Õige valgusallika otsingutes aitab sind JYSKi juhend.

LAUALAMBID

Laualampe ei pea panema ainult lauale. Need on kaunid ka riiulitel. Vali neutraalne värv ning, mis kõige olulisem, pööra tähelepanu lambi mõõtudele, et see mahuks piiratud suurusega riiulile. Kõige paremini sobivad selleks dekoratiivlambid, mille pirni ümbritseb täielikult lambivari. Kui aga on soov panna laualamp öökapile, vali selline mudel, mille lambivarju alumine osa on täielikult avatud. Avatud lambivari tagab piisavalt palju valgust lugemiseks. Samuti on funktsionaalne lamp, mille asendit on võimalik reguleerida.

PÕRANDALAMBID

Põrandalampide funktsionaalsuse määrab nende kõrgus, mugav liigutamine ja kompaktsed mõõdud. Kui lamp on kõrges asendis, katab lambivalgus küllaltki suure ala ruumis. Enamik põrandalampe on kerged ja mugavalt haaratavad ning tänu sellele saab lampi liigutada erinevatesse kohtadesse kodus kasvõi iga päev. Lisaks on põrandalampide mõõtmed piisavalt väikesed, et võtta võimalikult vähe ruumi. Neid saab paigutada isegi kõige kitsamatesse pragudesse, näiteks diivani taha või raamaturiiuli ja kirjutuslaua vahelisse väikesesse alasse.  

LAELAMBID

Laelambi funktsiooni määrab lambivari. Vali see vastavalt ruumi olemasolevale sisustusele. Näiteks heledatesse ruumidesse sobib hästi valge või naturaalset tooni lambivari. Seevastu minimalistlikus stiilis tumedatesse ruumidesse on hea valik hetkel moes olevad lambivarjuta lambid, mille puhul lambivarju asemel katab pirni stiilne klaas. Samuti on viimasel ajal eriti nõutud mitme pirniga lambid, mida on võimalik saavutada mitme ühesuguses stiilis lambi kombineerimisega. Need võib riputada näiteks söögilaua kohale eri kõrgustele, kui juhtmete pikkus seda võimaldab. 

DEKORATIIVNE VALGUSTUS

Klassikaline valgusallikate trio – laua-, põranda- ja laelamp – ei ole ainus viis oma kodu valgustamiseks. Kui otsid midagi ebatavalisemat ja soovid samal ajal täiendada kodusisustust, vali dekoratiivsed valgustuselemendid. Populaarsed on erineva kujundusega lambiketid: lõngaga kaetud pallid, värvilised plastelemendid või isegi säravad diskopallid. Samuti sobivad dekoratiivvalguseks väiksemad patareitoitel lambid. Neid on mugav paigutada vastaval hetkel kõige sobivamasse kohta nii sageli kui soovid.