Mis teeb söögitoa hubaseks?

Kuigi viis, kuidas me einestame, on aastate jooksul muutunud, on köök või siis spetsiaalne söögituba ikkagi kõige sobivam koht söögikordade ja meeldejäävate hetkede jagamiseks oma lähedastega. On tõsi, et söögituba pole enam lihtsalt koht, kus koguneda einestamiseks - see on saanud multifunktsionaalseks, sest paljud inimesed kasutavad seda ka töökohana. Seepärast on söögitoa interjöör muutunud aina olulisemaks, see peab olema samas funktsionaalne kui ka mitmeti kasutatav ning sobima ühtlasi ruumi mitmekülgsusega. Olgu Sul selleks eraldi ala või avatud planeeringuga köök, on olemas mõned võimalused selle sisustamiseks ja kaunistamiseks, et luua oma hygge  - Taani termin, mis ühendab endas kvaliteeti, mugavust ja hubasust. Selleks, et ka Sinul oleks oma hygge feeling, oleme kokku kogunud mõningad näpunäited, mis aitavad Sul alustada, et teha endale uus ja hubane söögituba.

Mööbli ja aksessuaaride valik on tähtis

2500 dining

Mööbel ja aksessuaarid, mis sobivad Sinu maitse ja värvidega, suudavad interjööris imet teha. Puit on parim valik, et tekitada kodus kodune ning lõõgastav keskkond, seetõttu, kui oled puidust mööbli ja aksessuaaride fänn, siis kaalu ROYAL OAK sarjast vastupidava ja kõrgekvaliteedilise tammepuidust laua soetamist koos samas stiilis söögitoolidega.
Kui Sul ei ole avarat söögituba, siis valge Skandinaavia stiilis mööbel – lauad, toolid, kummutid, baarikapid sobivad hästi, et tekitada avarust. Tume mööbel vastupidiselt tekitab heledas või valges toas kompaktsema ja luksuslikuma välimuse.
Funktsionaalsus on üks peamisi omadusi, mille järgi mööblit valitakse. Igapäevaseks kasutamiseks võid soetada väiksema söögilaua koos lisadega (ROYAL OAK, AXEL, LAHTI), mille saab vajadusel üles seada suurtemate pidude ja kogunemiste ajaks. Sama kehtib ka söögitoolidele - need peaksid olema piisavalt mugavad, et võiksid neil istuda ka kõige pikematel õhtusöökidel. Mõned võivad end piisavalt mugavalt tunda lihtsates Skandinaavia stiilis söögitoolides, kuna need on valmistatud nii, et olla äärmiselt mugavad. Teised jällegi eelistavad polsterdusega toole või toole, ilma riidekatteta, kuid millele on hea lisada pehmeid toolipatju. See on üsna hea valik, sest nii saad neid alati muuta, katsetada erinevaid värve ja mustreid, geomeetrilisi või lillelisi.

2500 diningKui oled söögitoa mööbliga ühele poole saanud, siis edasi tegele tekstiilidega - aksessuaaridega, mis teevad Sinu kodu hubasemaks. Pildid ja mustrid tekitavad kogu ruumile visuaalse huvi. Pleedid, vaipkatted, dekoratiivpadjad – iga üksikasi on oluline. Kui sisustus on valge, tasub kaaluda värskuse tekitamiseks värvilisi aksessuaare - sinine, roheline, hall ja pruun on kõige populaarsemad valikud. Kui Sinu mööbel on tume või soovid oma ruumi lisada rohkem heledust, siis katseta oranži – selles värvuses on energiat ja õnnelikku kuma. 
Kui soovid oma interjööri veidi kunsti lisada, siis hea mõte selleks on kasutada fotomaali, pildiraami v siis hoopis inspireerivat mõttetera, mida igaühel hea imetleda. 
Viimane, kuid mitte vähem oluline on valgustus. Head lampi on vaja, et tuua valgust ja funktsionaalsust kööki kui Sul on avatud köök, kuid ära unusta põrandalampe ja dekoratiivseid lambikupleid, et tekitada mõnusat õhkkonda ja maagilist tunnet ajaks, mil külalised tulevad või kui otsustad romantilist õhtut kodus veeta.

Näpunäiteid ja nõuandeid unikaalseks välimuseks

2500 dining

Pole saladus, et uued ja põnevad sisustuselemendid lisavad igasse interjööri isikupära ja elegantsust. Siin on Sulle mõned ideed, et saaksid i-le anda oma täpi:
   • Lase tuppa rohkem valgust, sidudes kardinaid lihtsasse sõlme või kasutades selleks kodus leiduvat paela - need on ilusad ja huvitavad sisutuselemendid;   
   • Uuenda seinu silmatorkavate seinakleebistega – värskuse tekitamiseks on see hea eelarvesõbralik lahendus;
   • Kui Sulle meeldib oma söögitoa mööbel ning soovid talle uut elu anda, siis proovi esemeid värvida või värskendada mõne värvilise detailiga - trendikate geomeetriliste kujundite või kleebistega. Ideid mööbli uuendamiseks ja muid „tee ise projekte“ leiad JYSKart episoodidest!