Olenemata kodu suurusest võib ruumi nappida nii avarates tubades kui ka piiratud ruutmeetritel. Kõige aluseks on ruumi nutikas ja maitsekas kokkuhoid. Lugege sellest e-kirjast, kuidas seda saavutada. Siin on viis maitsekat ja praktilist ideed hoiustamislahendusteks kodus!

VÄIKESTE ASJADE PUHUL KASUTAGE KORVE JA KASTE

Pole praktilisemat lahendust kui täiendavad kastid või korvid, milles saab hoida väikeseid asju. Neis saab hoida peaaegu kõike, mis sinna mahub ja mis kõige parem – kastid ja korvid saate valida oma kodu interjööriga sobiva värvi ning stiili järgi. Samuti pidage meeles, et kastidega saab täita ruumi, mida igapäevaselt ei kasutata, näiteks voodi- või toolialune.

HOIUSTAMINE PÕRANDATASEMEST KÕRGEMAL

Kui otsite täiendust olemasolevale hoiustamislahendusele, kasutage lisaks põrandale ka ruumi lae, ukse ja seinte all. Näiteks võite köögi lakke paigaldada kaks konksu, tõmmata neist läbi nööri ja riputada sinna olmeesemeid, nt köögirätikud, toidu valmistamise tarvikud või kergemad serveerimisnõud. Ka magamistoa uks või sein võib olla lisaruum – selle peale saab paigaldada tavalised liimitavad konksud, millele võite riputada igapäevased õueriided või paksemad jakid ja tekid, et need oleksid käepärast.

KA KARNIISIDE ALL JA SEINTEL ON RUUMI

Pööninguga kodus on võimalik kaldseinte ehk karniiside abil täiendavat hoiupaika juurde saada. Karniisid ulatuvad põrandale välja, seega on seda ruumi hea kasutada, kui paigaldate selle ette lükandukse – nii saate endale kapi, mis on suurepärane ja avar koht suurte hooajaliste asjade hoidmiseks. Traditsioonilist laadi tubade puhul aga on soovitatav ära kasutada tühje seinu, nendele võib eri tasanditele paigutada minimalistlikke seinariiuleid, millel eri asju hoida.

RIIDENAGI TSOONIDE ERALDAJANA

Kui üks ruum täidab mitut funktsiooni, näiteks elutuba, kus on ka söögituba või kodukontor, siis on üheks lahenduseks spetsiaalsed ruumieraldajad. Võite kasutada ka stiilset riidenagi, sobitades selle värvi ja materjali ruumi interjööriga. Samas saate sellele riputada riideid ja jalanõusid ning muid tekstiile, mida konkreetses toas on vaja.