PIKNIKUKUU ON KOHAL!

On alles kesksuvi, mis tähendab, et veel on küllalt aega õues vaba aja veetmiseks ja puhkuseks. Piknik on oluline suvine tegevus ning seda saab korraldada ja nautida nii linnas kui ka maal. Korralda sõpradega pikniku kujul koosviibimine kas või lühikeseks ajaks, kuna selline sündmus jääb alatiseks meelde. Positiivseks ja täisväärtuslikuks piknikuks järgi JYSKi nõuandeid!

TOITUDE JA SUUPISTETE TRANSPORTIMINE

Kui oled varunud palju suupisteid või isegi suurema eine, veendu, et saad need toimetada piknikukohta ohutult ja jahedas. Kuivtoidu jaoks sobivad toidukarbid või korvid, mida saab väga lihtsalt ja turvaliselt panna igasse kergesse kotti. Toitu, mida peab säilitama külmikus on parem transportida spetsiaalses külmakotis, kuhu saab panna täiendavaid külmaelemente, et toit säiliks värskena.

MUGAVAMAKS ISTUMISEKS

Piknikukohta saabudes on esimeseks mureks istumiskoha leidmine. Kui rohi on veidi kasvanud ja maa ebatasane, kasuta istumiseks reisimatti. Samuti sobivad suurepäraselt spetsiaalsed piknikumatid, mis ei lase niiskust läbi ning on mugavad ja pehmed istumiseks või isegi magamiseks. Kui kavatsed pidada pikemat piknikku, varu kokkupandavaid toole, mida on kerge transportida.

TOITUDE JA JOOKIDE SERVEERIMINE

Paku piknikutoitu kaunitel taldrikutel või kaussides, luues sellega eriti peene õhustiku. Jooke paku aga tavapäraste papptopside asemel kõrrega klaaspurkidest. Kui valmistad jooki suuremas koguses, kasuta spetsiaalset klaasnõud, millest igaüks saab mugavalt endale jooki valada.

KAITSE END PÄIKESE JA KUUMUSE EEST

Isegi siis, kui piknik on kavandatud lühikeseks ajaks, tuleb alati mõelda mugavusele. Eriti päikeselisel päeval kulub ära päikesevari või rannatelk. Kui kuumus ei anna rahu, proovi väikest ventilaatorit, mida saab ühendada kaasaskantava USB-pesaga laadijaga.