Polürotangist või puidust aiamööbli komplektid. Millist valida?

Õuealad varieeruvad märkimisväärselt - väikestest rõdudest kuni avarate terrasside, verandade ja aedadeni. Neid kõiki ühendab vajadus aiamööbli järele, mis muudab ala  elamiskõlblikumaks ja kutsuvamaks Sulle endale ja Sinu külalistele. Polürotang ja puit on kõige populaarsemad valikud välitingimustes asuvate ruumide sisustamisel. Aga kuidas teha kindlaks, milline neist on õige valik? Lase meie ekspertidel tuua välja peamised erinevused!

Polürotang suurematesse puhkeruumidesse

Neile, kes ei tea, mis materjal polürotang on, siis tegemist kunstliku rotangiga, mis koosneb peamiselt polüetüleenist, mis on väga tuntud plastik. Kuigi looduslik rotang kasvab väga kiiresti, siis on tänapäeval üha populaarsem kasutada kunstlikku materjali mööbli valmistamiseks.
Rotang on aiamööbli turul materjalina domineerinud juba aastaid ja seda peetakse tõeliseks väärtuseks, sest kestab kaua. See on elegantne, vastupidav materjal, mis näeb hea välja kõikjal, muutes aia tervitatavaks ja hubaseks. Pealegi annab see kohe erilise puhkuse tunde, kuna muudab Sinu õueala sarnaseks mõnele troopilisele piirkonnale.
Sellist tüüpi mööbel sobib suurepäraselt suurte kokkusaamiste või pidude korraldamiseks, sest diivanid on tavaliselt üsna avarad ja neid saab kombineerida paljude toolidega. Lisaks saad valida, kas väikese laua, kus perega hommikueinet nautida või hoopis suure laua, kus on ka koht päikesevarjule.

Siin on mõned põhjused, miks valida polürotangist aiamööbli komplekt:
      1. Enamikel juhtudel on diivanitel ja tugitoolidel juba head pehmendused, mis ei vaja täiendavaid oste.
      2. Tegemist on kergekaalulise mööbliga (sõltub muidugi ka raamist) ja seetõttu on seda lihtne transportida.
      3. Väga hea vastupidavus, mistõttu mööbel võib olla õues aastaringselt.
      4. Lihtne puhastada – vajad ainult sooja seebivett.

Loomuliku väljanägemisega puit

Puit on klassikaline valik, mis täiendab igat aeda, lisades õuealale maakodu tunnet. Puidust aiamööbli komplektides kasutatakse peamiselt kiiresti kasvavat akaatsiat, kaske, bambust, saart või mändi. Oluline on see, et neid on saadaval mitmetes erinevates disainides ja värvides – rustikaalsest kaasaegseni ja heledast tumedani - nii saad suurema vaevata valida just selle, mis sobib kõige paremini Sinu aeda.
Puidust mööbel võtab vähem ruumi kui polürotangist mööbel, mistõttu peetakse seda kõige sobivamaks eelkõige väiksematele aladele, nagu rõdudele ja verandadele v väiksematele terrassidele.

Siin on mõned nõuanded, mis aitavad Sul teha kindlaks, kas puit on õige valik Sinu aeda:
      1. Kuna enamik puidust aiamööbel ei sisalda pehmendusi, siis annab see Sulle võimaluse mängida erinevate dekoratiivpatjadega, pleedidega ja teiste aksessuaaridega, tehes õueala võimalikult omanäolisemaks. 
      2. Mõned toolid ja lauad on kokkupandavad, seetõttu on neid lihtne hoiustada talveperioodiks. See on oluline argument neile, kel ruumi vähe ja iga vaba ruutmeeter loeb.
      3. Puidust mööbel vajab iga-aastast õlitamist või kaitsmist, eriti need, mis on õues aastaringselt.
      4. Puidust mööbel on raskem kui polürotang, seetõttu ei pea Sa muretsema, et tuul selle ümber lükkab. Kuid arvestama peab, et neid on raskem tranportida.

- - - - - - 

Loodame, et saadud informatsioon aitab Sul valida kahest väga kauni väljanägemisega mööblist Sulle sobivaima variandi. Kui vajad veelgi inspiratsiooni oma õueala uuendamiseks, siis soovitame vaadata eelmisi blogipostitusi, need leiad siit!