NÄPUNÄITED TÕHUSAMAKS KODUKONTORIS TÖÖTAMISEKS
Kuigi uuringutega pole senini veel üheselt tõendatud, et töötamine kodus on tulemuslikum kui kontoris, tuleb ette hetki, mil asjaolud sunnivad oma kodu muutma kontoriks. Vaadates sellele positiivsest küljest, näeme, et kodus töötamine pakub lugematul hulgal eeliseid – saad oma töökoha sisse seada enda soovide ja vajaduste järgi, raiskamata aega tööleminekuks ning tunda ennast tööajal palju vabamalt, mis mõjutab eriti soodsalt loomevaldkonna esindajaid. Tagamaks võimalikult tulemuslikku töötamist kodustes tingimustes, tutvu JYSK ekspertide nõuannetega!
Sinu kodukontori nurgake
Soovitatav on, et töökoht asuks võimalikult vaikses kohas, eriti siis, kui kodus on teisi pereliikmeid. Kui kodu pole piisavalt suur, kasuta juba olemasolevat kohta, mille saad päeval muuta kontoriks ja õhtul seda taas tavapäraselt kasutada – olgu see siis söögi- või diivanilaud. Samuti tuleb silmas pidada valgustust – päevavalgus teatavasti aitab tõhusamalt toime tulla töö poolt põhjustatud stressiga ning täita töökohustusi tulemuslikumalt. Kui oled harjunud ruume sisse seadma „feng shui“ reeglite kohaselt, pööra erilist tähelepanu töölaua asetusele – Sa ei tohiks istuda seljaga ukse poole ja laud ei tohiks olla ukse lähedal. Parim asend töökoha sisseseadmisel on diagonaalselt toa suhtes, vaatega ukse poole.
Kord - puhtus
Tööga kohanemise hõlbustamiseks korralda töökoht professionaalselt - vabasta laud kõigist isiklikest asjadest ja aseta lauale ainult tööks vajalikud asjad. Vali nende asukoht võimalikult käepäraseks - kui oled töötanud varem kontoris, püüa korraldada kodune töökoht võimalikult selle sarnaselt. Kõik pastakad, pliiatsid ja markerid aseta ühele kirjatarvete alusele, paberitele ja ajakirjadele aga osta dokumendiriiuleid ja -hoidjaid, mida saab üksteise peale asetada, optimeerides seeläbi ruumi laual. Ja nagu iga töö puhul - korras laud häälestab Sind tulemuslikumalt töötama! Nagu öeldakse - puhas laud, puhas meel!
Professionaalne töötamine vabaduses
Pole saladus, et igaüks naudib kodus töötades vabadust, kuna pole ülemust üle õla vaatamas. See kehtib eriti telefoni kasutamise kohta, mida kodus kiputakse kasutama rohkem ja mitte alati tööotstarbeliselt. Seetõttu pane telefon enne töö alustamist võimalikult kaugele, et see poleks käeulatuses. Samuti püüa ennast häälestada ainult töökohustustele kui kasutad internetti. Määra kindlad ajavahemikud, mil teed pausi ja mil keskendud isiklikele asjaajamistele.
Ka pausi pidada peab oskama
Kui mugav Sinu tool ka poleks, liikumine on oluline nii lihastele kui ka ajule. Määra endale telefoni või köögitaimeri abil konkreetsed ajavahemikud, millal töötad ja millal puhkad. Valitud puhkeajal tõuse töölaua juurest, liigu, pööra tähelepanu muudele asjadele ja umbes 5 minuti pärast mine tagasi töölaua juurde. Sellised pausid aitavad lõõgastuda ja taas tööle keskenduda.