Suvine sisustus ei tähenda ainult aia-, terrassi- või rõdumööblit. Iga pealtnäha pisiasi loob väliruumis just selle õige meeleolu, millist soovime suve nautimiseks saavutada. Saa teada, milliseid esemeid oleks lisaks vaja soetada, et muuta sinu suvine puhkekoht ligitõmbavaks!

KA ÖID TULEB VALGUSTADA

Tulukesed ja laternad on väga sobiv lahendus neile, kes soovivad nautida suve peamiselt õhtuti. Eriti maagilise õhkkonna loovad kõrgele riputatavad lambiketid. Aeda sobivad aga paremini päikeselambid, mida on võimalik stabiilselt paigutada ükskõik kuhu. Laadimiseks on vaja ainult päikesevalgust.

SISUSTUSTEKSTIIL MUGAVUSE LOOMISEKS

Iga mugava aiamööbli muudab veelgi mugavamaks sobiv toolipadi. Väiksematele terrassi- või rõdutoolidele sobivad tavapärased toolipadjad või dekoratiivpadjad, suurematele toolidele või reguleeritavatele lamamistoolidele vali eri suuruses seljaosaga toolipatjade seast. Jäta ka meelde, et suvel ei saa värve olla liiga palju, seega ära karda valida ühe sisustuse jaoks erinevaid toone ja mustreid.

KAITSE END PÄIKESE, VIHMA JA SÄÄSKEDE EEST

Tavaliselt soetatakse halva ilma puhuks varikatus või markiis, mis kaitseb vihma eest. Aga ka päikest võib olla liiga palju, mistõttu kulub kindlasti ära ka õueala üldise kujundusega kokkusobiv päikesevari. Ka sääseküünlad ja sääsevõrgud on terrassil või aias kasulik täiendus. Ära unusta ka sagedast tuult – osta väike, kuid oluline dekoratiivese, mis panna raskuseks laudlina või linikute peale, et takistada nende äralendamist.

PRAKTILISED AKSESSUAARID

Kui terrassi- või rõdupõrand on ajahambast puretud, saab seda kergesti parandada puidust terrassiplaatidega. Need on lihtsasti paigaldatavad ja sobivad eri suurusega aladele. Sooja hoidmiseks jahedamatel õhtutel või vastupidi, kuumadel päevadel jahutamiseks sobib suurepäraselt terrassisoojendi või ventilaator. Kui soovid end soojendada tule ees, kuid ümbrus ei ole lõkke tegemiseks sobiv, proovi erilist lõkkekohta terasnõu kujul. Mõtle samuti aiatoodete hoolduse ja korrashoidmise peale – näiteks spetsiaalsed katted aiamööblile, pehmetele tekstiiltoodetele või päikesevarjudele.