Tagasi kooli – ideid kodukontori sisustamiseks igas eas õpilastele  

See on põnev aeg olenemata sellest, kas oled ise õpilane või on Sul perekonnas keegi, kes kooliteeb alustab. Võib-olla oled juba ostnud raamatud ja kirjutusvahendid, kuid kas oled mõelnud teha täiendusi ka oma kodukontoris, et muuta see mugavamaks ja loomingulisemaks tulevaste kodutööde jaoks? Siia blogipostitusesse oleme kogunud kokku ideed ja trendid, kuidas oma kodukontorit uuendada, olgu siis kas väikesele õpilasele, kõrgkooliõpilasele või noorele õpilasele - enne kui üheksakuine maraton algab.

1. Värviline õpikoht kõige väiksematele

Kui Sinu väike inimene alustab esimest korda kooliteed sel sügisel, siis on oluline, et see kogemus oleks lapsele meeldejääv.  Kas on paremat viisi kui värvika ja hubase ruumi loomine õppimiseks ja loominguliseks tegevuseks? Isegi kui see pole esimene kooliaasta, siis tasub uue kooliaasta algus teha lõbusamaks ja pidulikumaks.
Ajal, mil lapsed on väikesed, saad sisustamises olla nii äge ja lõbus kui vähegi võimalik - katsetage koos värve, pilte ja mustreid, mida Sinu väike kõige rohkem armastab. Kui kõik peamised mööbliesemed, nagu voodi, laud ja riiulid on sarnased, heledates või tumedates toonides või puidust valmistatud, siis täienda tuba mõne väiksema esemega, ergastes toonides pingi või tumbaga.  Kui Su lapsele see meeldib, siis võid isegi kontoritooli soetada roosa või sinise värviga.
Et tuba kirkamaks muuta või niisama uuendada, siis saad selleks kasutada erinevaid dekoratiivpatju. Lapsed armastavad värve, pilte ning loomi, seega nendega on raske eksida. Dekoratiivpatju saab kasutada istumiseks või siis mini-laudadena, kui laps otsustab põrandal mängida - me kõik teame, et parimad ideed tulevad just põrandal olemisega, eks?

2. Minimalistlik kodukontor noortele

Kui Sinu laps läheb juba keskkooli, siis on aeg tema personaalset ruumi ümber kujundada rohkem maalähedaste ja minimalistlike toonidega, mida saab täiendada värviliste aksessuaaridega toa omaniku valikul. Kaaluda tasub suure ja praktilise põrandariiuli soetamist, kus teismeline saab ruumi raamatutele ja isiklikele asjadele. Uus mööbel tasub valida lihtne, võimalusel ühendada mustvalgete esemetega, nii et noor saab hiljem ise lisada lemmiktoonides aksessuaare, näiteks dekoratiivpatju, motiveerivate tsitaatidega või lihtsate joonistustega raamekontoritarbeid kodutööde tarvis jne. 
Kes teab, ehk jälgivad nad trendi ja valivad sisustamiseks ajatud täpikesed, jooned, triibud või erinevad geomeetrilised mustrid. Loodusteema on ikka päevakorras, eriti dekoratiivpatjadel ja voodipesu komplektidel
Soodusta positiivsust, individuaalsust ja kujutlusvõimet ostes koju kriidi - või märkmetahvli, kus laps saab ise oma ülesanded kirja panna või postitada oma lemmikpildid. 

3. Skandinaaviast inspireeritud tuba õpilastele 

Ruum, mis on nii mugav kui funktsionaalne, soodustab loovust, töövõimet ning üldist rahulolu. Võta seda arvesse, kui aitad noortel sisustada oma ruumi ülikooli uueks aastaks. 
Õpilase tuppa soovitame valida Skandinaavia stiilis värve, kuna see annab rahustava, samas inspireeriva tunde. Proovige sinise, halli ja valge kombinatsiooni - värve, mis kunagi ei kaota väärtust ja täiuslikku välimust. Alusta klassikast - valge mööblikomplekt, alates kontorilaudadest ja põrandariiulitest 
kuni kõige väiksemate detailideni aksessuaaride näol - lambid ja seinariiulid
Ära unusta olla praktiline ja pigem valida töökohale tumedamat tooni tool – olgu selleks siis lihtne söögitool või siis pehme kontoritool ratastel. Lisa sinistes toonides dekoratiivpatju või pleede, et tekitada õdusat meeleolu ning kuna õpilasel on ilmselt juba ühtteist vaja korrastada, siis võta väikeste asjade hoiustamiseks mõni hoiukast või korv. Erilise tunde võib luua ka küünlajalgadega ja aroomiküünaldega - kõik tüdrukud armastavad selliseid lisasid oma tuppa.