Ajad muutuvad, aga töö jääb. Nii jätkab enamik meist oma erialast tegevust, õppides või töötades kodus. Kui sinu kodukontor on selle aja jooksul muutunud igavaks, siis on aeg seda värskendada, et uuel hooajal töö lendaks ja selle tõhusus kasvaks enneolematutesse kõrgustesse. Loe, millised on peamised tõhusust mõjutavad tegurid, leia endale sobivaim lahendus ja osta JYSKIST, et alustada oma uue töökoha sisseseadmist!

IGAL VÄRVIL ON OMA LUGU

Kui oled valmis oma tööruumi täielikult ümber kujundama, alusta interjööris kasutatavate värvide valimisest, et suurendada loovust ja hoida energiataset kõrgena kogu päeva jooksul. Kui ruumis domineerivad tumedad toonid, tunned end peagi rõhutult, kirkad värvid aga häirivad silmi ja soodustavad töö ajal tähelepanu hajumist, sest nende tõttu on raskem keskenduda. Seepärast eelista peamiselt neutraalseid toone, mida saad hiljem täiendada meeldivate värvinüanssidega mööbli, seinakaunistuste või tekstiilide juures.

MUGAVUS LAUA ÄÄRES JA TOOLIL ISTUDES

Töökeskkonna mugavusele esitatavad nõuded muutuvad ja täiustuvad ning sellest lähtuvad ka kontorimööbli tootjad ja müüjad. Näiteks on üha populaarsemad ja kättesaadavamad reguleeritava kõrgusega lauad – neid saab ergonoomiliselt kohandada iga inimese jaoks ja tõsta nii, et saaks mugavalt seistes töötada. Oluline on ka laua funktsionaalsus – läbimõeldud sahtlite ja hoiuriiulite paigutus peegeldub laua suuruses. Muutub ka kontoritoolide sortiment – kui omal ajal lähtusime istme pehmusest ja rataste vastupidavusest, siis nüüd hindame juba tooli erinevaid reguleerimisvõimalusi.

IGAS TÖÖS PEAB OLEMA LOOVUST

Üks olulisemaid töökoha osi on valgustus, sõltumata sellest, millises ruumi osas töölaud asub. Päevavalgus tagab piisava valgustuse päeva esimeses pooles, kuid hilisel pärastlõunal on aeg lülitada sisse valgusti, mis valgustab kogu tööpinda. Laua- või põrandalamp on kõige sobivam lahendus siis, kui valgust on vaja konkreetsel kohal. Lisaks mõtle sellele, mida sa töötades kõige rohkem kasutad. Kui lisaks arvutile töötad ka märkmikuga, muretse vajalikud kirjatarbed ja hoia neid spetsiaalses topsis, et pastakad kogu aeg kaotsi ei läheks.