Mööbel on iga interjööri alustala- need on võtmeelemendid, mis ühendavad toa kõiki võimalusi. Kodu loomiseks ei piisa aga ainult mööblist. Dekoratsioonid mängivad suurt rolli sisekujunduses. Need väikesed detailid on just selleks, et oma kodus luua see õige atmosfäär.

SÄRAVATELE ISELOOMUDELE

Lilled on alati hea mõte, seda nii väljaspool kodu kui ka kodus. Seda eriti juhul, kui kodus tunnete loodusest puudust. Sageli unustame ära aga selle, kuhu need lilled panna. Paljudes kodudes on näha joogiklaasidesse või purkidesse asetatud lilli. Ka see pole muidugi halb mõte, kuid läbimõeldud disainiga vaas aitab lilledel kindlasti ellu ärgata. Et läbipaistev vaas laseb valgust läbi ja kiirgab seda ka väljapoole, annab see ruumile rohkem valgust. Samuti muudab seda tüüpi vaas sellesse pandud lilled heledamaks. Samas on ka läbipaistmatul vaasil oma eelised: selle sisemust pole pärast kasutamist näha ja samuti saab seda interjööri toonidega sobitada. Samuti tõusevad esile eri värvides ja suurustes erksamates toonides vaasid, et rõhutada teie kodu loomingulist keskkonda. Sellistes vaasides olevad lilled jäävad isegi tagaplaanile, sageli valivad inimesed sellised vaasid ainult kaunistuseks ja ei panegi sinna lilli.

NEILE, KES OTSIVAD PROFESSIONAALSET INSPIRATSIOONI

Loov töö nõuab loovat töökeskkonda. Seda võib saavutada eri viisidel – värvide, dekoratiivsete elementide või eriliste vormidega. Loovhinged on sageli kaootilised, seetõttu soovitame osta võimalikult suure pinnaga laua, et kõik vajalik oleks käepärast. Mõtle ka töölauda ümbritsevale ruumile – pane seinale mitmesuguseid fotoraame, mis annavad inspiratsiooni, või teadetetahvel, millele võid kinnitada tööülesannete loendi, samuti mõni isiklik foto. Jäta tahvlil ruumi ka paarile isiklikule asjale, näiteks sõpradega piltidele või inspireerivatele märkmetele. See tekitab soovi tahvlit sagedamini vaadata ning annab tööks motivatsiooni.

HUBASUSE ARMASTAJATELE

Vastava tunde tekitamisel on oluline osa ka küünaldel. Küünlatahist tulev ja aeglaselt allapoole liikuv valgus on kõige loomulikum valgusallikas, milles pole kübetki tehislikkust. Sageli valivad inimesed lõhnaküünlad, et anda kodule täiendavat nüanssi. Kuid ole tugevate aroomidega ettevaatlik – poes võivad need tunduda väga meeldivad, kuid piiratud ruumis levib see lõhn kaua. Joovastavad tunded ei ole päris hygge stiil.

KOKKADELE JA GURMEELASTELE

Paljud nõuandelood soovitavad uute nõude soetamist, mis on samuti suurepärane lahendus köögi värskendamiseks. Kui aga Sinu kapid on juba nõudest lookas, ära kiirusta veel ühe komplekti juurde lisamisega. Selle asemel mõtle uute ja disaini poolest ilusate serveerimisnõude peale. Need võivad olla kandikud, säilitusnõud, kannud või söögiriistad. Vali dekoratiivsed nõud, kui soovid ühevärvilistele nõudele aktsenti anda.