Kindlasti ootavad juba kõik soojust ja rohkem valgust koos kevadhooaja tulekuga. Aeg, mil päikesevalgus külastab sinu kodu läbi akna pikemalt ei ole enam kaugel, aga kui sa ei suuda kannatada, tee mõned muudatused, et hetkel olemasolevat valgust koduseinte vahel maksimaalselt hoida ja isegi suurendada!

PEEGELDUSEMÄNG

Kinnita akna vastas olevale seinale ilus täispikkuses peegel. See loob illusiooni avaramast ruumist ning lisaks peegeldab aknast tulevat valgust, mille tulemusel muutub tuba veel valgemaks. Kasuta ka väikseid ümaraid peegleid. Nende kuju muudab ruumi hubasemaks ja avaramaks, eriti madala laega tubades.

VALGE EI OLE AINUS HELE VÄRV

Kodus on oluline olemasolevat valgust maksimaalselt ära kasutada ning lisaks sellele ka hubase õhkkonna loomine sisustuse abil. Selleks võib valge kõrval valida ka muid pastelseid toone. Erinevate pastelsete toonide kasutamine loob ruumides pehmema ja soojema keskkonna.  Kui sul on juba külmades toonides sisustuselemendid, saad pastelseid värve lisada näiteks tekstiilide näol. Nii tekitad huvitavaid värvikombinatsioone ja muudad samal ajal ruumi hubaseks ja hoiad seda maksimaalselt heledana.

KUI TUMEDAD TOONID, SIIS DEKORATIIVELEMENTIDE NÄOL

Too tumedaid ja erksaid värve sisse dekoratiivelementide abil, nagu näiteks padjad, pleedid ja pildiraamid. See lisab nüansse kogu interjöörile ja lisaks sellele toob heledad värvid veel rohkem esile. Kuid ära liialda nende värvidega ühes ruumis, vastasel juhul neelavad need kogu ruumi heleduse endasse. Selle asemel vali tumedaid esemeid ükshaaval – pane mõni riiulile, mõni lauale ja veel mõni teise ruumi.

VALGUS TULEB KA PÕRANDALT

Samamoodi nagu laed ja seinad, võivad ka tumedad põrandad ruumis oleva valguse summutada. Kui põrandavärvi valik ei ole sinu otsustada, saab seda hõlpsalt muuta vaiba abil. Samuti on see mugavam ja lisab tuppa täiendava disainielemendi. Pehme ja hele vaip suurendab kindlasti valgust selle ümber. Ära karda kasutada ka heledaid vaipu muude värviaktsentidega: triipude, mustrite või abstraktsete kujunditega. Nii rõhutad valitud kohta, säilitades samal ajal soovitud valguse.

PAREM ROHKEM KUI VÄHEM VALGUSALLIKAID

Erinevad valgusallikad ühe keskse valgusti asemel rõhutavad soovitud osa toast ja muudavad selle visuaalselt laiemaks. Valgusallikateks võib valida lambiketid, küünlad või laua- ja põrandalambid. Laialipaisatud valgusvihud toas valgustavad ka võimalikult palju varjus olevaid kohti. Lisaks aitab selline valgustite paigutamise strateegia säästa energiat, võimaldades valida, milline valgusti vastavalt konkreetsele vajadusele sisse lülitada. Näiteks, kui töötad elutoas, saad tööajal valgustada ainult töökohta, aga hiljem õhtul ainult diivani- ja televiisoriala.