Jahedama ilmaga veedame rohkem aega toas. Võimalik, et oled juba arvutisse laadinud oma lemmikmängu, mille missioone kavatsed jahedatel päevadel ja õhtutel täita? Oluline on veenduda, et arvuti taga mängimine oleks SINU jaoks mugav ja turvaline! Meie pakkumisest leiad toolid, mis on mõeldud just videomängude austajatele. Mõne moodsa toolimudeli ja paari meie soovituse abil tagad parema mängutaseme!

Tooli reguleerimine

Parim tool videomängude mängimiseks on mugava istme ning kohandatavate käetugede ja seljatoega, samuti reguleeritava kõrgusega, et tool järgiks perfektselt Sinu istumisasendit. Tooli tuleb kohandada nii, et Sinu puusad ja põlved on enam-vähem samal tasandil. Veendu, et Sinu jalatallad toetuvad täielikult põrandale või saad need mugavalt asetada jalatoele – kui see on olemas. Seljatoe kalle on samuti oluline faktor. Proovi erinevaid asendeid. Alusta päris väikesest kaldest ja reguleeri seda hetkeni, mil tunned, et selg on neutraalses ja mugavas asendis. Säti käetoed nii, et kui Sa kasutad hiirt või klaviatuuri, oleksid Sinu küünarnukid 90-kraadise nurga all.

Klaviatuuri ja hiire kasutamine

Kui Sinu küünarnukid on 90-kraadise nurga all, siis peaksid mugavalt ulatuma hiire ja klaviatuurini ilma õlgu pingutamata. Samuti veendu, et Sa ei peaks käsi küünarliigesest väga palju allpool hoidma. Siin on jälle oluline leida vaba ja neutraalne asend ning kohandada reguleeritavat tooli seni, kui oled leidnud mugavaima asendi.

Kuvari paigutus

Proovi paigutada kuvar umbes käesirutuse kaugusele ning painutada seda nii, et kogu ekraan on ühtlaselt nähtav. Selle osas, kas kuvar peaks asuma lähemal või kaugemal, on igaühel erinev arvamus. Sobivaim kaugus on leitud siis, kui Sa näed ka väiksemaid objekte silmi pingutamata. Sirgelt istudes peaks silmade kõrgus olema ekraani ülemisel kolmandikul. Kui ekraan on asetatud liiga kõrgele või vastupidi liiga madalale, võib see põhjustada kuklalihaste pinget.

Regulaarsed pausid ja puhkus

Kui vaatame kaua ekraani, hakkame silmi pilgutama harvem, mis võib põhjustada silmade kuivust. Seetõttu tee pauside ajal silmaharjutusi. Pööra silmad ekraanilt ära ja fokusseeri need 20 sekundiks 5–10 meetri kaugusel asuvatele objektidele. Tõuse püsti ja liiguta ennast. Kui üks mängutase on lõpetatud, tõuse püsti, ringuta ja kõnni veidi ringi, abiks on kas või köögini ja tagasi jalutamine. Ideaaljuhul mine õue, sest värske õhk tuulutab pead ja annab energiat uue mänguosa jaoks.