Meist

Mees, kellel oli unistus

Asutaja Lars Larsen

Loode-Taanis sündinud Lars Larsen oli kangapoes õpipoiss. Hiljem suundus ta mööbliärisse, kus tärkas mõte avada oma voodipesupoodide kett. Tal polnud peaaegu üldse raha, kuid oli rohkesti nutikaid ideid. Ambitsioonikas noor ettevõtja leidis varsti hulga tarnijaid ning ka panga, kes oli valmis teda toetama. See pank oli panga Danish Norresundby Bank väike haru, kellega Lars Larsen teeb tänaseni koostööd. Lars Larsen avas ome esimese JYSKi poe Jüütimaal Aarhuse linnas 2. aprillil 1979. aastal. Larsenil olid küll suured ambitsioonid, kuid ta ei osanud aimatagi, kui kiiresti tema äri hakkab kasvama.

Mis on JYSK?

Taanist alguse saanud JYSK, kelle missiooniks on pakkuda suurepärast magamis- ja kodukaupade valikut igaühele, on üks maailma kiiremini kasvavatest jaemüügipoekettidest. JYSKi edu algas aastal 1979, kui ettevõtte asutaja ja ainuomanik Lars Larsen avas oma esimese poe Taanis; poe lihtne põhimõte oli pakkuda klientidele alati suurepärast valikut. See jääb ettevõtte filosoofiaks ka tänapäeval. Praegu kuulub JYSKi gruppi rohkem kui 3300 kauplust 48 riigis. Kuigi tänane JYSK on üleilmne kontsern, on alati jäädud truuks selle Skandinaavia päritolule. See peegeldub nii töökultuuris kui ka töö korraldamises. Baltikumis teatakse JYSKi juba alates 2001. aastast, mil kaubanduskeskuses Alfa avati esimene JYSKi kauplus Lätis. Baltikumis tegutseb JYSK frantsiisilepingu alusel.

Mida me müüme?

JYSK pakub laia valikut kodukaupu. JYSK aitab sisustada kõiki eluruume esikust kuni vannitoani — ühes kohas on olemas kõik igapäevaeluks vajalik: voodipesu, tekid, padjad, laudlinad, käterätikud, mööbel siseruumidesse ja aeda, erinevad lambid, küünlad, paberrätikud ja muud kasulikud tooted.