Mees, kellel oli unistus
Asutaja Lars Larsen
Loode-Taanis sündinud Lars Larsen oli kangapoes õpipoiss. Hiljem suundus ta mööbliärisse, kus tärkas mõte avada oma voodipesupoodide kett. Tal polnud peaaegu üldse raha, kuid oli rohkesti nutikaid ideid. Ambitsioonikas noor ettevõtja leidis varsti hulga tarnijaid ning ka panga, kes oli valmis teda toetama. See pank oli panga Danish Norresundby Bank väike haru, kellega Lars Larsen teeb tänaseni koostööd. Lars Larsen avas ome esimese JYSKi poe Jüütimaal Aarhuse linnas 2. aprillil 1979. aastal. Larsenil olid küll suured ambitsioonid, kuid ta ei osanud aimatagi, kui kiiresti tema äri hakkab kasvama.
 
Mis on JYSK?
Taanist alguse saanud JYSK, kelle missiooniks on pakkuda suurepärast magamis- ja kodukaupade valikut igaühele, on üks maailma kiiremini kasvavatest jaemüügipoekettidest. JYSKi edu algas aastal 1979, kui ettevõtte asutaja ja ainuomanik Lars Larsen avas oma esimese poe Taanis; poe lihtne põhimõte oli pakkuda klientidele alati suurepärast valikut. See jääb ettevõtte filosoofiaks ka tänapäeval. Praegu kuulub JYSKi gruppi rohkem kui 3400 kauplust 48 riigis. Kuigi tänane JYSK on üleilmne kontsern, on alati jäädud truuks selle Skandinaavia päritolule. See peegeldub nii töökultuuris kui ka töö korraldamises. Baltikumis teatakse JYSKi juba alates 2001. aastast, mil kaubanduskeskuses Alfa avati esimene JYSKi kauplus Lätis. Baltikumis tegutseb JYSK frantsiisilepingu alusel.
 
Mida me müüme?
JYSK pakub laia valikut kodukaupu. JYSK aitab sisustada kõiki eluruume esikust kuni vannitoani — ühes kohas on olemas kõik igapäevaeluks vajalik: voodipesu, tekid, padjad, laudlinad, käterätikud, mööbel siseruumidesse ja aeda, erinevad lambid, küünlad, paberrätikud ja muud kasulikud tooted.
 
JYSKi väärtused
1. Elas kord üks kaupmees nimega Larsen. Ta müüs mõistliku hinnaga voodipesu kogu Taanile.
2. Aja möödudes said teisedki rahvused poodelda valge hane logoga magamistoa kauplustes.
3. Alguses oli ta ise kassas, kirjutas hinnasilte, ostis sisse tooteid, mida müüa, pakkis kliendi tooted ning avas hommikul kaupluse ja õhtul sulges.
4. Alguses on kerge teha kõike ise. Aga kui ühest poest saab kaks, kahest kolm ja kolmest 3400- on vaja juba rohkem inimesi abiks. Kuid on väga oluline, et algupärased väärtused samaks jääksid.
5.Meie väärtused on kokkuvõetud kolme sõnaga ja see tuletab meelde kõikidele JYSKi töötajatele, kuidas me saame jätkuvalt pakkuda oma klientidele suurepäraseid pakkumisi.
Kaupmees
Teenindusele orienteeritud, ökonoomne, usaldusväärne, eesmärgile orienteeritud ja professionaalne.
Kolleeg
Abivalmis, vastastikune austus, paindlikkus, avatus, aus ja otsekohene, positiivne.
Ettevõtte meelsus
Pühendunud, lojaalne, koostööaldis, õigus avaldada arvamust, JYSKi saadik.