Juhis põhjamaade kaasaegse stiili tekitamiseks

Mõni aeg tagasi tutvustasime Sulle nelja skandinaavia disaini alamstiili, mis on meie tootevalikus laialdaselt esindatud. Nüüd on aeg kaevata veidi sügavamale iga stiili maailma ja jagada mõningaid ideid selle kohta, kuidas neid oma kodus kasutada. Alustame ilmselt kõige populaarsemast  - põhjamaade kaasaegse disainiga.

Stiil ise on väga struktureeritud ja minimalistlik puhaste joontega ja puuduvate lisadetailideta. Ehk siis stiilipuhtus ise on põhjamaade kaasaegse disaini detail. Kõik elemendid, alates mööblist kuni kõige väiksema dekoratsioonini, on neutraalsed ja seetõttu on neid väga lihtne ühildada teiste stiilide ja diasiniga. See on stiil, mida tuntakse valgete seinte ja kerge sisustusena – midagi, mida seostatakse sellega, et skandinaavlastel on vaja oma tuppa tuua võimalikult palju valgust, sest ilm on karm ja pime periood pikk. Lisaks valgele mis on põhitoon, kasutatakse palju ka sinist ja halli. Rohkem värvi tuuakse sisse pastelsete ja kahvatute toonidega kollasest, punasest, roosast, oliivrohelisest ja pruunist. Viimast saab näha ainult väikestes tekstiilmaterjalide ja dekoratiivelementidena, nagu vaasid, maalid, lambid jne.

Millise mööbli peaksid valima sisustusse, mis on põhjamaade kaasaegses stiilis kujundatud?

18_03

Nagu kogu stiil, on ka põhjamaade kaasaegse stiili mööblikujundus lihtne, samas kvaliteetne ja funktsionaalne. Seda tüüpi mööblis lisadetaile ei näe. Kummutitel, riidekappidel, öökappidel, toolidel, söögilaudadel ja diivanilauadel puuduvad käepidemed, ornamendid ja igasugused väikesed kaunistused. Kuigi seinad on tavaliselt valged, siis mööbel on hallikas, tihtipeale kasutatud koos mõne kahvatu värviga, nagu sinine, roheline ja pruun. See pole halb valik, sest hall diivan, tugitool ja isegi söögitool leiavad kindlasti oma koha mis tahes kodus. Puitu ja terast kasutatakse disainmööbli jalgades ja raamidena – teiste seast leiad need kaupluses või epoes lihtsalt üles.

Tekstiilid  – hubase kodu saladus

18_03

Mööbli valimine on alles algus. Tõeline kodune tunne tekib tuleb kui lisad sinna pleedid, dekoratiivpadjad, vaibad ja kardinad. Iga väikese tekstiilitüki lisamine suurendab soojust ja hubasust Sinu kodus. Sa võid küsida, kas on olemas tekstiile, mis on just põhjamaade kaasaegsele stiilile omased. Vastus on jah! Need on mustri järgi lihtsasti äratuntavad. Geomeetrilised jooned, nii selged kui keerulised, on sellist tüüpi interjöörides kohustuslik omada. Külm hall, sügav roheline ja sinine, samuti aprikoos ja puuderroosa on värvid, mis sobivad ideaalselt voodipesukomplektideks, dekoratiiv-patjadeks ja pleedideks, vaipadeks ja kateteks. Need toonid on alati olnud trendikad, kuid sel kevadel on need disaini lipulaevad.

Kasulikud dekoratsioonid lõppviimistluseks

18_03

Nagu Sa nüüdseks oled aru saanud, tulevad värvid põhjamaade kaasaegses stiilis patjadest, tekkidest, seinakunstist ja muudest sisekujunduse elementidest.  Moodsa välimuse ja meeleolu loomiseks lisatakse tihti ka vask- ja messingvärvides seinatarvikud. Kunst seinal on kohustuslik, isikupärase meeleolu loomiseks saab kasutada lõuendeid ja pildiraame.  Kui Sul on lapsed v siis nooremad vennad ja õed, pane üles ise joonistatud pilte! Too tuppa ka mõned laternad – sinna saab paigutada küünlaid ja isegi väikesed taimed loodusliku atmosfääri loomiseks. Samuti võid kaaluda mõne kasti või korvide lisamist - väga praktiline täiendus interjöörile, mis on samas ka funktsionaalne. 

- - - - - - - - - -
Puhtad jooned, praktilisus ja minimalism detailides - kui see on see, mida otsid, siis pole kahtlust, et põhjamaade kaasaegne stiil Sobib just Sulle. Loodetavasti said siit inspiratsiooni, kuidas tekitada skandinaavia funktsionaalsust ja hygge tunnet kaasaegse mööbli, tekstiili ja aksessuaaridega. Kui Sa siiski tunned, et see Sinu isikupäraga ei sobi, ära muretse – tutvustame Sulle meie blogis õige pea juba veel kolme skandinaavia disaini alamstiili, et aidata Sul leida see õige! 
Kas vajad näiteid sellest, kuidas põhjamaade kaasaegse stiili sisustus välja näeb, siis vaata viimast JYSKart Deco episoodi!