Näpunäited Scandinavian Country stiilis interjööri tekitamiseks

Armastus skandinaavia disaini vastu on vana ja laialt levinud, hinnatakse seda tema funktsionaalsuse ja kena väljanägemise poolest. Loomulikult on skandinaavia disain aastate jooksul edasi arenenud ja välja on kujunenud uued alamstiilid, mis on kõik erinevad, kuid sisaldavad endiselt lihtsust ja praktilisust, mida inimesed skandinaavia stiilis interjööris otsivad.  Tõenäoliselt kõige tähelepanuväärsema taustaga on Scandinavian Country, mille ajalugu ulatub sadade aastate taha. Inspiratsiooni saadi kuninglikest paleedest, mida arendasid edasi põllutöölised ja töölisklass. Gustavian stiil ja neoklassitsism mõjutasid ka Scandinavian  Country stiili, kuid viimane on võrdlemisi lihtsam.

Mis iseloomustab Scandinavian Country stiili?

scandi

Scandinavian Country stiil, mida tänapäeval tunneme, on puhas ja särav, romantilise aktsendiga. Diskreetsed detailid, mustrid ja kangad sageli vanad ja traditsioonilised. Enamasti näed selles stiilis valget ja nn.  munavalgeid toone, lisaks punast, erkkollast, tumesinist v.  kahvatusinist ning palju erinevaid variatsioone rohelisest. Erinevates tekstiilides ja dekoratiivelementides on esindatud pastelsed toonid,  beež, violetne, oliiv. Kõik koos loovad need toonid orgaanilise romantilise suvilatüüpi ruumi ükskõik kuhu soovid. 
Mööbel on interjööri kõige olulisem osa. Seega, milline sobitub siia kõige paremini? Scandinavian Country stiilis mööblil on puhtad jooned, millel väikesed lisadetailid.Nupud ja käpidemed kummutitel, kappidel, riidekappidel ja öökappidel toovad ruumi antiikset ning kergelt romantilist tunnet. Tugevat puitu kasutatakse mööblikujunduses laialdaselt. Enamasti on see värvitud, näiteks valgeks, kuid on ka üsna tavaline näha tamme-, kase- ja pöökmööblit. Kas vajad näiteid? Vaata meie ROYAL OAK kollektsiooni - see sisaldab riiuleid, öökappe, söögitoole jpt. tooteid kodu sisustamiseks.
Spooni on tihtipeale kasutatud suurtel lamedatel pindadel - riidekappidel, söögilaudadel jms. Polsterdamata mööbel nagu diivanid, aiamööbli komplektid ja tugitoolid omavad kangast, mis on tekstuurilt puhas ja kõrge vastupidavusega. See tagab selle, et Sinu lemmiktooted jäävad Sinu kasutusse veel paljudeks järgnevateks aastateks.
Väikeste ruumide puhul aitavad Sind hädast välja riiulid, mis aitavad ruumi teha kõigele, mis vajavad säilitamist.

Kuidas valida sobivaid tekstiile?

scandi

Ka tekstiilide valikul on minimalism oluline. Lihtsad jooned domineerivad kõikjal skandinaavia interjöörides ning selle poolest ei erine ka Scandinavian Country stiil. Seda on näha kõikjal ja pealtnäha mitte olulistes detailides  – olgu selleks voodipesu komplektid, kardinad, vaibad, dekoratiivpadjad, pleedid ja muud. Oleme ausad, mitte miski ei aita paremini tekitada hubasust kui õige valik tekstiile. Võta see info arvesse ja kui oled otsustanud oma kodu sisustada Scandinavian Country stiilis, siis vali klassikalised ja romantilised mustrid ja stiilid. Too loodus tuppa valides endale lillemustriga voodipesukomplekt, rohelised pleedid, padjad ja vaibad. Kui eelistad viimast, siis siin on valik suur ja lai, alates heledatest pastelsetest toonidest ning lõpetades sügavate ja tumedate toonidega. Lõppude lõpuks on roheline alati hea valik!
Hubasust saab interjööri tekitada pehmete ja kohevate dekoratiivpatjade ja pleedidega. Kui plaanid võtta komplekti, siis soovitame vaatada SOPHIE sarja patju ja pleede – need on pehmed, ilusad ja saad valida palju erinevate värvide seast. 

Sisustada või mitte?

scandi

Kui mõtled, kas tasub oma elutuba isikupärasemaks muuta, siis sellele on üks vastus. Jah, seda peab isikupärasemaks muutma – selles protsessis, kus saad valida väikseid nipsasjakesi oma kodu jaoks, on midagi maagilist.
Parim viis rustikaalse emotsiooni tekitamiseks on soetada erinevaid punutisi. Karbid ja korvid sobivad interjööri värskendamiseks ideaalselt, lisaks saab sinna paigutada erinevaid tekstiile ja muid vajalikke asju. Rustikaalsed metalsed detailid ja puidust aksessuaarid, nagu laternad ja pildiraamid, annavad ruumile isikupära ja aitavad tekitada Scandinavian Country tunnet Sinu koju. Dekoratiivelemendid nagu vaasid ja laternad annavad kodusetunde  igale poole, ka terrassile või rõdule. Kui tahad lisada veidi ajaloolist hõngu, siis soeta endale antiikne seinakell, mis näeb välja kui vanast filmistseenist laenatud.   
- - - - - - 
Skandinaavialik interjöör on see, kui ruum saab nii funktsionaalne kui ka kutsuv. Me loodame, et meie näpunäited aitavad Sul seda tekitada, et saaksid mõnusa, hubase, rustikaalse kodu, kus elamine on kerge ja õdus. Rohkemaks inspiratsiooniks vaata meie JYSKart Deco episoodi, kus meie tiim on kujundanud laheda veranda, kus saaksid mõnusatel suveõhtutel laiselda!