Kapp nagu Instagrami pilt – soovitused, kuidas kapp korras hoida

Kapi korrashoidmine on sageli tõeline väljakutse – vahel tekib juba paari päeva jooksul pärast alates selle kordategemisest tõeline segadus ja vajadus lausuda need maagilised sõnad: “Mul ei ole midagi selga panna!” Et selline olukord ei tekiks, võta arvesse soovitusi, kuidas kappi korrastada ja seda kaua veatus korras hoida.  

Alusta tühjaks kraamimisega 

Et saada pedantselt korralik kapp, tuleb alustada segadusest – võta kapist kogu selle sisu välja, sealhulgas riided, mis on hoolikalt riidepuudele riputatud. Ära unusta sahtleid, korve, kaste ja muid kohti, milles leiduvad aksessuaarid, jalatsid või riided.
Seejärel puhasta kapi riiulid, stanged ja sahtlid niiske puuvillase lapiga ning puhasta tolmuimejaga kapi alumised riiulid ja kapipõhi. 

Jaga riided kategooriatesse ja vabane liigsest 

See on kõige raskem samm – enamik meist hoiab suurt kogust riideid mõttega, et mõni päev läheb neid vaja, kahju on ära visata või need võivad jälle moodi tulla. Kuid kurb tegelikkus näitab, et riideid, mida pole kantud enam kui aasta, ei kanta enam kunagi. Seetõttu keskendu kappi koristades riietele, mida kannad igapäevaselt või paned selga pidulikel puhkudel.
Selle ülesande lihtsustamiseks jaga riidehunnik kategooriatesse – esimene kategooria on lemmikriided, teine on peoriided, kolmas on riided, mida tasuks müüa, neljas on annetamiseks, aga viies on riided, mida ei saa parandada ja mille peaks ära viskama. Sorteerimisel kuluvad ära küsimused: “Kas see riideese meeldib mulle? Kas ma kannan seda? Kas see esindab minu stiili?” Kui vastus kõigile küsimustele on “Jah!”, siis pane see riideese kappi. Kui oled kahevahel või kahtled, pane see riideese “võib-olla” kasti või sahtlisse ja vaata see paari kuu pärast uuesti läbi. 

Hoiusta targalt

Vali kapp, millel on nii sahtlid kui ka stanged ja ka väiksed vaheriiulid. Kui selliseid ei ole, võta abiks riidest kastid, milles saab koos hoida sokke ja aluspesu. Samuti on suureks abiks ka riputatavad riiulid ja organiseerimiskastid, mille sisse saab panna rulli keeratud rätikud ja sallid. Peened riided, näiteks peokleidid, ülikonnad, õhukesed suvekleidid, mida kantakse võrdlemisi harva, aseta riidekottidesse

Grupeeri riideid ja leia paarilised 

Toimi samamoodi nagu rõivakaupluste disainerid – moodusta juba valmis rõivakomplekte. Näiteks riputa riidepuule pluus ja pintsak või siidist särk ja selle all tööpüksid. Samamoodi kulub ära riiete kategooriatesse jagamise taktika – riputa ühele stange poolele tööriided, pane teise riiulisse suve vabaajarõivad, aga ülemistesse riiulitesse või lisakorrusele – konkreetsel hooajal mittevajalikud riided, näiteks kampsunid, mütsid, pika varrukaga särgid ja muud riided.
Keskmistele riiulitele pane riided, mida kannad kõige sagedamini, aga alumistele ja ülemistele harvemini kantavad riided. Tee samamoodi stangedega. Keskossa riputa päevakohasemad riided, aga külgedele peoriided. Võta arvesse, et aksessuaare hoitakse riietest eraldi, näiteks korralda vööde, sokkide, rätikute, sallide ja muude jaoks eraldi sahtel, korv või kast.

Tee perioodiliselt väikest kapi korrastamist 

Mida sagedamini näed vaeva kapi korrashoidmisega, seda vähem aega nõuab selle kordategemine. Kord kuus “vaata üle” riiete varud, kuid täielikku ümberkorraldamist koos riiete sorteerimisega tee kord aasta või poole aasta jooksul. Selle protsessi lihtsustamiseks koosta väike graafik, näiteks tee kapi täispuhastus ajal, kui läheneb mõni eriline kuupäev – jõulupuhkuse ajal, järgmisel päeval pärast sünnipäeva.

Parim aeg muutuseks on nüüd!

---

Jälgi meid ka Facebookis ja Instagramis, saa inspiratsiooni JYSKilt!