Kohustuslikud skandinaavia värvid, mida lihtsalt pead  interjööris omama

Me oleme rääkinud Skandinaavia sisutusstiilist juba mõnda aega, nüüd tutvustame teile kõige levinumaid värve, mida kasutatakse peaaegu igas Skandinaavia stiilis siseruumides. Sa ei pea just kõiki neid värve kasutama, kuid allolev materjal võib vägagi kasuks tulla, kui Sa ei ole kindel milliseid toone ja varjundeid oma koju valida. Heida pilk peale ja saa inspireerituks!

1.    Valge –  Skandinaavia disaini selgroog

Lihtsaim kõigist värvidest, mis tekitab rahu, selgust ja suhtlust. Skandinaavia stiil oleks ettekujuteldamatu ilma valge mööblita, aksessuaarideta ning seinteta. Kas tahaksid ka Sina kohe öelda “valge”, kui keegi mainib Skandinaavia disaini?
Valge ilu peitub selles, et see lubab Sul mängida väikeste silmatorkavate detailidega, millal iganes seda soovid - lihtsalt vali õiged sisustustarvikud ja muuda neid vastavalt hooajale või viimastele kujundustrendidele. Siiski, valge jääb alati põhiliseks sisekujunduse värviks, nii et vali suured pinnad nagu riidekapid, kummutid, toolid, diivanid, puhvetkapid, söögilauad ja põrandariiulid valged. Igat elementi võib täiustada ka mõne puidust või metallist detailiga, kui tahad natuke naturaalsemat ja maalähedasemat või kaasaegsemat väljanägemist.
Valget soovitame kasutada sarnaselt ka aksessuaarides. Muretse endale pehmed padjakesed ja pleedid või isegi hoiukastid, kus hoida pisemaid esemeid, köögitarvikuid ja pesu. Need ei pea just ilmtingimata täielikult valged olema. Aksessuaarid töötavad hästi ka teistes värvides mustritega - nii neutraalsete kui kirgastega. Seinakaunistused nagu pildiraamid, maalid jne. Koos Sinu lemmik tsitaatidega mustas ja valges või lihtsad värvilised joonistused väljendavad kunsti mõtet veelgi tugevamas võtmes.

2.    Skandinaavia klassika – hall ja igas varjundis sinine 

Sinise ja halli rahulikud ja kahvatud toonid on Skandinaavia disaini kaubamärgid. Hall on neutraalsete värvide kuningas - igavene, klassikaline ja turvaline valik mis tahes interjööri, kuna see võimaldab ükskõik millisel teisel värvil särada.
Hall on suurepärane, samas praktiline valik, kui räägime diivanitest, vooditest ja vaipadest. Sarnaselt on sinine värv hea valik ka mööbli jaoks, kuid meie eelistame kasutada sinist pigem erinevates tekstiilides, näiteks pleedide, diivanipatjade, tooli katete, kardinate ning isegi vaipade, käterätikute ja hoiukastide näol. Isegi selliseid väikeseid elemente nagu küünlaid ja küünlaaluseid saab valida tumedates või helesinistes toonides.
Sinised ja hallid toonid on sobivad nii meestele kui naistele, mistõttu on need ühed parimad kodused valikud. Sinine on nagu ookean ja taevas, samas kui hall on ideaalne taust, mis pakub suurepärast harmooniat.

 3.    Tükike värskust – punased, kollased ja rohelised aksessuaarid

Skandinaavia disain, see ei ole mitte ainult kahvatud ja neutraalsed toonid. See on kerge ja täiuslik põhi, mida saab täiustada igasugust vormi aksessuaaridega- kõik, mida Sa pead pead tegema, on see, et leia üles oma kujutlusvõime ja sisemine sisekujundaja ning minge koos loovuse teele. Soovitame valida punaseid, kollaseid ja rohelisi aksessuaare - komplekt kaasaegseid ja trendikaid toone, mis annavad energiat igasse eluruumi.
Kui kõige vapramad meist soovivad valida särtsakates toonides toolid ja diivanid oma Skandinaavia stiilist inspireeritud interjööri, siis teised aga soovivad lihtsalt mõnikord eksperimenteerida ja vahetada välja pigem väiksemaid sisustuselemente, nagu pleede, diivanipatju või toolikatteid värviliste mustritega. Suvi on igal juhul parim aeg katsetada erinevaid lille- ja loomamustreid, samas kui talv nõuab pigem rahulikumat lähenemist lihtsate geomeetriliste mustrite või lihtsate mustvalgete esemetega. Vali see, mis Sulle meeldib!

4.    Too loodus tuppa pruunide ja maalähedaste toonidega

Looduse oma tuppa toomine muutub üha populaarsemaks. Puit on üks enim kasutatud materjale Skandinaavia värvilahendustes. See võib olla naturaalsest tammepuidust või kautšukipuidust söögilaud ja toolid, kummut, kirjutuslaud, väiksed ja armsad öökapid ja diivanilaud või hoopis erinevat sorti riiulid. Pehmed tekstuurid nagu vill, nahk ja karusnahk on tuntavad tekkidel, pleedidel ja diivanipatjadel.
Puidust mööbel tuleb esile valge taustaga interjöörides, eriti siis, kui need on tumedamates toonides. Heledad seinad, laed ja põrandad teevad imelist koostööd pruuni ja maalähedast värvi aksessuaaridega, olgu selleks hoiukastid, punutud korvid, laternad, köögitarvikud, seinakellad või hoopis kunstanahast tumbad.
Kodust tunnet saab rõhutada lõhnaküünaldega ja küünlajalgadega. Selline segu valgest värvist ja puidust võimaldab tekitada elegantset õhkkonda väga lihtsal viisil.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Iga värv ja toon mõjub igaühele erinevat, seega vali targalt, millised tekitavad just Sinu koju selle õige tunde. Naudi ostmist ja jaga tehtud pilte  sotsiaalmeedias #myjyskinterior!