Kodu on Sinu kindlus. Sinu kindel koht, kus heita pikali pika päeva lõpuks. Kuid kui jõuluhooaeg läheneb, siis sagenevad ka perekondlikud koosviibimised või siis sõpradega kokkusaamised, et veeta lihtsalt niisama mõnusalt aega. Kujuta ette ühist kokkamist, jõulukuuse kaunistamist, kingituste lahtipakkimist, lauamängude mängimist või siis koos jõululaulude laulmist hubases ja mõnusas atmosfääris. Kas pole see mitte kõik vajalik, et tekitada täiuslikku hygge tunnet? Oleme Sulle kokku kogunud mõned näpunäiteid, kuidas seda teha lihtsalt, maitsekalt ja hubaselt.

Elutoa väljakutse. Kuidas tekitada atmosfääri, jättes samas avara mulje?

On üks tuba, mida on kõige raskem pidustusteks ette valmistada. Sa ei eksi, me räägime elutoast. See on koht, kuhu kõik Su külalised kogunevad, et nautida erinevaid hõrgutisi, et igal ühel oleks istumiseks koht ja kõik saaks puhata, see on iga võõrustaja esmane eesmärk. Lisaks tuleb otsida jõulukuusele sobiv koht. See peab asuma kohas, millele on lihtne ligi pääseda, nii et kõik asjaosalised saaksid seda ehtida ning muidugi peaks kuuse alla jääma piisavalt ruumi, et sinna kingitused paigutada. Mis puudutab Jõulukuuse ehtimist, siis meie sisekujundajad soovitavad lihtsat ja minimastlikku kaunistust. Ei midagi liiga erksat ega kirevat - lihtne, heledates või neutraalsetes toonides jõulukuulid ning teised dekoratsioonid, millele lisatud jõulutuled annavad imeilusa tulemuse.

On veel mõned tooted, mis tekitavad väga hästi jõulumeeleolu:
    • Pehmed vaibad ja/või dekoratiivpadjad. Kui need tooted on valged, siis tekitavad need maagilise tunde, nagu oleksid tuppa toonud valget lund. Lisaks on need ülipehmed ja mõnusad istumiseks ja vajalikud kui Sul on palju külalisi tulemas.
    • Dekoratiivpadjad. Ja palju. Diivanil, põrandal, toolidel – pole vahet kuhu. Mis on oluline, on siiski värvi valik. Kui tuba on üldiselt heledates ja neutraalsetes toonides nagu skandinaavia stiilile omale, siis nüüd on Sinu võimalus seda jõuluvärvidega erksamaks muuta. Traditsiooniline valik on punane, valge ja roheline.
    • Pleed või kaks. Külmadel kuudel kohustuslik ese, mistõttu võiks Sul olemas olla vähemalt üks hooaja teemaline põhjapõtradega pleed. Ära karda miksida omavahel einevaid pleede, neid mida igapäevaselt kasutad ning mida ainult jõuluajal kasutad.
    • Küünlad ja küünlajalad. Kõikvõimalikud erinevad, päriselt. Võid eksperimenteerida erinevate värvide ja kujunditega. Paiguta need kamina lähedale, või lihtsalt mängi erinevate dimensioonidega ja paiguta need erinevatele kõrgustele või diivanilauale, vaata aga, et pere väiksemad neile ligi ei pääseks. Eriti mõnusad on erinevad lõhnaküünlad, sest need tekitavad lisaks veel mõnusa atmosfääri.

Lase pühade meeleolul särada köögis ja söögitoas

Interjöörid erinevad ja nii on ka köökidega. Võimalik, et Sul on kodus väike köök ja eraldi söögituba (osade jaoks on elutuba ka söögituba), või avatud köök, mis koosneb nii toidu valmistamise pinnast kui ka vähem avarast söögitoast. Ükskõik milline olukord, külalised näevad seda kõike. Kui Sul on piisavalt suur söögituba, siis saab sinna paigutada ka kuusepuu, olgu kunst või ehtne. Mis puudutab kaunistusi, võid jääda samade värvide juurde, mida kasutad teistes ruumides või proovida midagi teistsugust, rohkem värvilisemat ja erksamat. Midagi, mis suurendaks söögiisu nende jõulutoitude lõpetamiseks, millega olete terve päeva vaeva näinud. Kuid Sa ei soovi või ei saa söögituppa kuuske panna soeta endale kuuseokstest vanik. Paiguta need akende kohale, kööki riiulitele või ukseavale.

Köögi ja söögitoa kõige olulisemad pühade-teemalised esemed on tekstiilid.  Laudlinad ja linikud on üks kõige populaarsemaid valikuid, eriti kui kombineerid punase valgega või punase ja halliga. Pane tähele, et tekstiilid sobiks teiste laua peal olevate esemetega - söögiriistade, nõude ja klaasidega. Kui ostad käesoleval aastal uue komplekti söögiriistu, planeeri kogu lauakujundus juba varem ette ära. Selleks aga, et kõigil oleks mugav istuda, vali hooaja värvides toolikatted või toolipadjad. Sellest hoolimata võid alati juurde tuua mõned dekoratiivpadjad, juhuks kui keegi soovib veel mugavamalt oma jõuluõhtusööki nautida.

Jõulumeeleolu saadab Sind läbi une

Pole saladus, et inimesed veedavad rohkem kui kolmandiku oma elust magades. Niisiis, miks mitte kaunistada oma magamistuba jõulupühade stiilis, et tähistada jõule ka kogu une vältel? Talv on külm, kui elad põhjamaal või kuskil lähedal, soovitame vahetada oma puuvillase voodilina flanelli vastu, nii oled kindel, et oled alati soojas. Kui sellest ei piisa, soeta endale ilus ja pehme voodikate, mis tuleb kasuks, kui temperatuur langeb rekordiliselt madalaks.

Jõuluteemalised tekstiilid on toredad, kuid meil on Sulle veel mõned ideed, kuidas magamistuba pühadeks valmis seada:

     1.Paiguta magamistuppa väike jõulukuusk. See tekitab Sinus tunde, et soovid olla voodis terve päeva, ning mis puudutab nädalavahetust – siis miks mitte?
     2.Laota ustele ja ukseavadele jõulutuled. See tekitab mõnusa atmosfääri!
     3.Võta mõned küünlad ja paiguta need stiilsesse laternasse. Küünlad on hygge kohustuslik osa – mitte miski ei tekita rohkem hubasust kui küünlavalgus, oled nõus?